more_horiz
Wiadomości

Tragiczna bariera przekroczona - milion zgonów na COVID-19 w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2021 05:55
Liczba zgonów spowodowanych pandemią koronawirusa w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach przekroczyła 1 milion - podała agencja Reuters na podstawie własnych wyliczeń. Największa śmiertelność jest w Brazylii.
Większość zgonów - ponad 446 tys. - miało miejsce w Brazylii, która pod względem śmiertelności zajmuje drugie miejsce za USA
Większość zgonów - ponad 446 tys. - miało miejsce w Brazylii, która pod względem śmiertelności zajmuje drugie miejsce za USAFoto: Reuters/Forum
koronawrisu brazylia free shutt 1200 .jpg
Ponad 60 tys. nowych przypadków zakażeń podczas jednej doby. COVID-19 w Brazylii

Według serwisu naukowego Our World in Data, mimo spadku liczby nowych zakażeń w Europie, Azji i Ameryce Północnej, Ameryka Południowa jest jedynym regionem świata, w którym liczba nowych infekcji gwałtownie rośnie w przeliczeniu na liczbę mieszkańców.

Czytaj także:

Średnio w maju 31 proc. zgonów spowodowanych COVID-19 na świecie miało miejsce w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach. Wszystkie osiem krajów, w których odnotowano najwięcej zgonów z powodu koronawirusa na liczbę mieszkańców w ciągu ostatniego tygodnia, znajdowało się w Ameryce Łacińskiej.

1200_Brazylia_Forum.png
Władze Brazylii nie są w stanie zapanować nad epidemią. Szpitale są przepełnione

Większość zgonów - ponad 446 tys. - miało miejsce w Brazylii, która pod względem śmiertelności zajmuje drugie miejsce za Stanami Zjednoczonymi. Brazylia pozostaje trzecim najbardziej dotkniętym krajem na świecie pod względem potwierdzonych przypadków koronawirusa, za USA i Indiami.

Za Brazylią plasują się Meksyk i Kolumbia, gdzie miało miejsce 74 proc. wszystkich zgonów w Ameryce Łacińskiej.

W Ameryce Południowej tylko 15 proc. ludzi otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki w porównaniu z 28 proc. w Europie i 34 proc. w Ameryce Północnej. Tylko Azja i Afryka mają gorsze statystyki pod tym względem - odpowiednio 5 i 1 proc.

- Tylko 3 proc. mieszkańców Ameryki Łacińskiej zostało w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19. Pilnie potrzebujemy więcej szczepionek - powiedziała dyrektor Panamerykańskiej Organizacji Zdrowia (PAHO) Carissa Etienne.

***

***

Jak działa respirator? (opr. Maria Samczuk/PAP) Jak działa respirator? (opr. Maria Samczuk/PAP)

pb

Zobacz także

Zobacz także