X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Korea Płn. przyznaje się do pracy dzieci w kopalniach. Pracują dla państwa "kierując się mądrością i odwagą"

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2021 09:24
W północnokoreańskich kopalniach i państwowych gospodarstwach rolnych pracują dzieci - poinformowała tamtejsza agencja prasowa. Według reżimowego medium, dzieci, głównie sieroty, kierując się "mądrością i odwagą", wybrały pracę na rzecz państwa. Sprawa wywołuje oburzenie organizacji zajmujących się obroną praw człowieka. Wcześniej alarmowały one, że w Korei Północnej dzieci zmuszane są do pracy.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Mikhail Priakhin/Shutterstock

Władze Korei Północnej konsekwentnie zaprzeczają, jakoby instytucje państwa odpowiadały tam za pracę przymusową dzieci. Północnokoreańska Agencja Prasowa (KCNA) opublikowała materiał gloryfikujący pracę sierot w kopalniach i gospodarstwach rolnych Korei Północnej.

kim dzong un pap 1200.jpg
Korea Północna w kryzysie. Kim Dzong Un wzywa do nowego "ciężkiego marszu"

Nie wiadomo, w jakim wieku niepełnoletni trafiają do pracy tych miejscach. Komunistyczna Północ od czasu pandemii koronawirusa zamknęła swoje granice. Władze w Pjongjangu twierdzą, że państwo to jest wolne od COVID-19.

Posłuchaj
00:45 11108270_1.mp3 Korea Płn. przyznaje się do pracy dzieci w kopalniach. Relacja Tomasza Sajewicza (IAR)

 

Ze względu na coraz większe restrykcje związane z życiem codziennym, kraj opuściło większość zagranicznych dyplomatów. Nie jest jasne, dlaczego północnokoreański reżim wykorzystuje dzieci do pracy w kopalniach, gospodarstwach i zakładach przemysłowych. W ostatnich dniach północnokoreańskie media dwukrotnie publikowały artykuły gloryfikujące pracę sierot na rzecz państwa.

Czytaj także:

W opinii części analityków zajmujących się Koreą Północną tamtejszej gospodarce może grozić załamanie podobne do klęski głodu z połowy lat 90. ubiegłego wieku.

bf

Czytaj także

Kim Dzong Un: niezależnie od tego, kto rządzi w USA, są oni naszym głównym wrogiem

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2021 05:30
Kim Dzong Un powiedział, że Stany Zjednoczone są głównym wrogiem Korei Północnej, niezależnie od tego, kto mieszka w Białym Domu. Północnokoreański przywódca przemawiał podczas zjazdu Partii Pracy Korei.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kim Dzong Un znów grozi: Korea Północna rozszerzy swój arsenał nuklearny

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2021 16:19
Kim Dzong Un zobowiązał się do rozszerzenia arsenału nuklearnego oraz potencjału wojskowego Korei Północnej. Podczas kongresu Partii Robotniczej Kim Dzong Un powiedział, że Pjongjang nie zamierza użyć swojej broni jądrowej, chyba że "wrogie siły" planują najpierw użyć jej przeciwko Korei Północnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Korea Płn. wystrzeliła nowy pocisk taktyczny. USA potępiają balistyczne próby reżimu

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2021 02:10
Korea Północna wystrzeliła "nowo opracowany taktyczny pocisk kierowany" - podała północnokoreańska państwowa agencja informacyjna KCNA. Według tego źródła przywódca komunistycznego reżimu Kim Dzong Un nie nadzorował osobiście tego testu.
rozwiń zwiń