Atak Antify na katolików. Arcybiskup Paryża potępił napad lewicowych aktywistów

Arcybiskup Paryża potępił atak na katolików, którego dokonali zwolennicy Antify. Lewicowi aktywiści napadli na wiernych, którzy zgromadzili się w sobotę w Paryżu, aby uczcić pamięć katolików zabitych podczas Komuny Paryskiej w 1871 roku. Metropolita Paryża powiedział, że oczekuje wyjaśnień od francuskich władz.

2021-06-01, 11:21

Atak Antify na katolików. Arcybiskup Paryża potępił napad lewicowych aktywistów
Zdjęcie ilustracyjne. Foto: shutterstock.com

Arcybiskup Michel Aupetit wyraził oburzenie sobotnim atakiem na wiernych w tekście opublikowanym na łamach dziennika Le Figaro. „Ślepa przemoc, której doznali pielgrzymi ze strony Antify jest absolutnie nieakceptowalna w państwie prawa” - napisał duchowny.

„Nie domagamy się specjalnych przywilejów, prosimy tylko o traktowanie na równi z innymi wspólnotami religijnymi w zakresie ochrony osób i prawa do wyrażania naszej wiary w przestrzeni publicznej” - stwierdził metropolita Paryża.

Posłuchaj

Arcybiskup Paryża potępił atak Antify na katolików. Z Paryża Stefan Foltzer (IAR) 0:58
+
Dodaj do playlisty

 

REKLAMA

Powiązany Artykuł

Michel Aupetit zwrócił uwagę na to, że sobotni marsz katolików w Paryżu zabezpieczało tylko dwóch policjantów. Jego zdaniem świadczy to o tym, że chronienie wiernych nie jest kwestią priorytetową dla rządzących. Arcybiskup Paryża poinformował, że będzie rozmawiał z władzami i prosił je o to, aby wyciągnęły odpowiednie wnioski z tych wydarzeń.

źródło: YouTube / Historique TV

Czytaj także:

W sobotę około trzystu wiernych zgromadziło się, aby upamiętnić śmierć 49 osób rozstrzelanych przez antyklerykalnych zwolenników Komuny Paryskiej. Wierni zostali obrzuceni inwektywami i pobici przez lewicowych bojówkarzy. Jedna starsza osoba trafiła do szpitala z raną głowy. Atak Antify potępiło francuskie MSW.

REKLAMA

bf

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej