X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Modus operandi państw autokratycznych i ich służb". Przydacz o prowokacjach Białorusi i Rosji

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2021 10:29
- Możemy spodziewać się, że będzie więcej prowokacyjnych działań ze strony Rosji i Białorusi. To modus operandi tych państw i ich służb, które chcą zastraszyć swoje społeczeństwa i dopaść każdego opozycjonistę - ocenił w środę wiceszef MSZ Marcin Przydacz.
Wiceszef MSZ Marcin Przydacz
Wiceszef MSZ Marcin PrzydaczFoto: Twitter/ @MSZ_RP
Andrey Pivovarov 1200 free tt.jpg
Petersburg: wstrzymano start polskiego samolotu. Policja aresztowała poszukiwanego opozycjonistę

Przydacz w Poranku Rozgłośni Katolickich "Siódma9" pytany był o zatrzymanie przez władze białoruskie Ramana Pratasiewicza, a także zatrzymanie w Rosji Andrieja Piwowarowa. Pratasiewicz został zatrzymany 23 maja, po tym, gdy samolot Ateny-Wilno został zmuszony do lądowania w Mińsku. Z kolei Piwowarowa w poniedziałek wyprowadzono z samolotu PLL LOT, który miał odlecieć z Petersburga do Warszawy, ale został zawrócony na stanowisko postojowe. Maszyna odleciała z półtoragodzinnym opóźnieniem.

Wiceszef MSZ zwrócił uwagę, że w państwach rządzonych autokratycznie rzeczywistość często zależy od woli jednego człowieka. "Stąd też tak trudno układają się te relacje, nie tylko Polski, ale całego regionu, z Rosją, także i z Białorusią" - podkreślił.

"Zastraszyć społeczeństwo"


mucha screen PR1 jedynka free 1200.jpg
Mucha o zatrzymaniu polskiego samolotu w Rosji: będziemy reagować na gruncie prawa międzynarodowego

- Czy te dwie sytuacje z samolotem to koniec historii? W moim przekonaniu niestety tego typu prowokacyjnych działań możemy się spodziewać więcej. Po prostu to jest modus operandi państw autokratycznych, to jest modus operandi służb tych państw. Chcą zastraszyć swoje społeczeństwo, chcą dopaść każdego opozycjonistę - powiedział Przydacz.

Jak zaznaczył, żywi nadzieję, że "dalszych eskalacji nie będzie". Zwracał jednak uwagę, że w Rosji zbliżają się wybory do Dumy, czyli czas, gdy władze na Kremlu zwykle zaostrzają retorykę i dążą do zastraszenia i wyeliminowania przeciwników politycznych.

pg

Czytaj także

Rosyjskie MSZ: będziemy bronić Białorusi jeśli UE nałoży sankcje

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2021 10:45
- Rosja będzie bronić Białorusi i będzie jej pomagać, jeśli UE nałoży na Mińsk sankcje gospodarcze - zapowiedział szef departamentu współpracy gospodarczej MSZ Rosji Dmitrij Biriczewski. Oświadczył, że działania Zachodu wobec Białorusi budzą negatywne emocje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Boćkowski: przyjdzie moment, że Putin postanowi odsunąć Łukaszenkę

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2021 16:32
Możemy założyć, że będzie moment, kiedy Putin uzna, że można przeprowadzić jakąś operację odsunięcia Łukaszenki. Może z nagrodą w postaci pokojowej nagrody Nobla za rozwiązanie problemu z dyktatorem - mówił prof. Daniel Boćkowski z Uniwersytetu w Białymstoku, dodając, że na razie białoruski przywódca jest Moskwie potrzebny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Należy się spodziewać prowokacji". Wiceszef MSZ o zatrzymaniu polskiego samolotu w Petersburgu

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2021 11:49
- W tej chwili analizujemy informacje z PLL LOT i Urzędu Lotnictwa Cywilnego ws. zawrócenia samolotu LOT lecącego z Petersburga do Warszawy. Znając działalność Rosji, należy się spodziewać, że miało to charakter prowokacji - ocenił wiceszef MSZ Marcin Przydacz.
rozwiń zwiń