X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Papież modli się za ofiary klęski głodu w Tigraj w Etiopii i dzieci zmuszane do pracy

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2021 13:15
Papież poprosił o modlitwy za ofiary klęski głodu, którą cierpią najbiedniejsi w pogrążonym w wojnie regionie Tigraj w Etiopii. Napiętnował też zmuszanie dzieci do pracy.
Papież Franciszek
Papież Franciszek Foto: shutterstock.com/AM113

papiez Franciszek pap 1200.jpg
Papież Franciszek: jednoczę się duchowo z młodymi, którzy gromadzą się w Lednicy

Franciszek spotkał się z wiernymi na południowej modlitwie Anioł Pański na placu św. Piotra. W kazaniu powiedział, że w codziennym życiu i we wspólnotach chrześcijańskich nie wolno zrażać się pozorną siłą zła i popadać w rezygnację. Należy ufać Bogu. Zaznaczył, że taka postawa, wraz cierpliwością i zaangażowaniem, jest bardzo ważna w procesie wychodzenia z pandemii.

Po modlitwie za cierpiących głód w Etiopii papież przypomniał, że wczoraj obchodzony był Dzień Sprzeciwu Wobec Pracy Dzieci. - Nie można przymykać oczu na wykorzystywanie dzieci, pozbawionych prawa do zabawy, nauki i marzeń - podkreślił. Franciszek powiedział, że w tej chwili do pracy zmuszonych jest 150 milionów dzieci, czyli tyle, ile liczą wszyscy mieszkańcy Francji, Hiszpanii i Włoch.

nt

Czytaj także

Papież: trzeba uczyć dzieci robić znak krzyża

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2018 12:25
 Papież Franciszek zaapelował podczas audiencji generalnej do rodziców, matek i ojców chrzestnych oraz dziadków, by uczyli dzieci robić znak krzyża. - Wiele razy widziałem, że dzieci nie potrafią się przeżegnać - powiedział.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jeśli Kościół dzieli się na prawicę i lewicę, zapomina o Bogu". Papież Franciszek w niedzielnej homilii

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2021 13:29
 - "Nie" dla ideologii, "tak" dla bycia razem - mówił papież Franciszek podczas mszy w niedzielną uroczystość Zesłania Ducha Świętego w Watykanie. Ostrzegał, że gdy Kościół dzieli się na konserwatystów i postępowców, na prawicę i lewicę, zapomina o Bogu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Eucharystia szkołą miłosierdzia i solidarności". Papież Franciszek z okazji Bożego Ciała

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2021 16:12
"Eucharystia, źródło miłości dla życia Kościoła, jest szkołą miłosierdzia i solidarności" - te słowa papieża Franciszka zamieścił Watykan na jego profilu na Twitterze w obchodzoną w czwartek uroczystość Bożego Ciała. Watykańskie obchody odbędą się w niedzielę.
rozwiń zwiń