more_horiz
Wiadomości

Brytyjskie badania: szczepionki są skuteczne także przeciwko wariantowi Delta

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2021 22:07
Szczepionki są skuteczne także przeciwko wariantowi Delta - tak wynika z badań opublikowanych przez Public Health England, rządową agencję zajmującą się zdrowiem w Anglii.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: David Pereiras/Shutterstock

Dane dotyczą produktów AstraZeneki i Pfizera. Jedna dawka obniża ryzyko wystąpienia choroby z objawami o jedną trzecią, a obie - o 80 procent.

Czytaj także:
Sutkowski (1).jpg
Dr Sutkowski: wszystko pójdzie w dobrą stronę pod warunkiem, że będziemy się szczepić

- Wiadomości są jeszcze lepsze, jeśli chodzi o zapobieganie hospitalizacjom - mówił główny doradca naukowy brytyjskiego rządu Patrick Vallance. - Po pierwszej dawce ryzyko trafienia do szpitala jest zredukowane o 57-85 procent. Po dwóch dawkach mówimy o przedziale 85-98 procent. To nie jest więc pełna ochrona. Ale bardzo znacząca. I kolejny dowód, jak ważne jest przyjęcie obu dawek - wyliczał Patrick Vallance.

Posłuchaj
00:16 11136129_1.mp3 Badania: szczepionki skuteczne także przeciwko wariantowi Delta (IAR)

Czytaj także: Szczepienia przeciw COVID-19. Do Polski dotarła kolejna dostawa preparatów Pfizera

To właśnie na skuteczności szczepionek rząd opiera swą walkę z indyjskim wariantem koronawirusa. Opóźnił on o miesiąc ostatni etap luzowania obostrzeń w Anglii, ale Brytyjczycy mają nadzieję, że w połowie lipca zaszczepiona będzie już tak duża część populacji, że sytuacja będzie pod kontrolą.

jbt

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem