more_horiz
Wiadomości

Cyberataki i solidarność z Polską. Znamy szczegóły projektu wniosków na szczyt UE

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2021 06:29
Potępienie cyberataków w Polsce i wyrazy solidarności - takie zapisy znalazły się w projekcie wniosków na unijny szczyt, który rozpocznie się jutro w Brukseli. Dokument widziała korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Hadrian/Shutterstock

Jest w nim także mowa o tym, że atak na jedno państwo lub więcej krajów jest wyzwaniem dla całej Unii Europejskiej. W konkluzjach szczytu, które zaproponowała Polska, zapisano też, że unijna Rada powinna zbadać możliwość wspólnych, unijnych działań dyplomatycznych w reakcji na złośliwe działania cybernetyczne.

twitter jarosław kaczyński free 663.jpg
Jarosław Kaczyński: cyberatak na polskich urzędników i polityków przeprowadzono z terytorium Rosji

Wspólnota ma odpowiednie procedury na wypadek cyberataków. Wśród nich jest oficjalne oświadczenie szefa unijnej dyplomacji, a na końcu zestawu są sankcje.

Czytaj także:

Akapit w projekcie wniosków na szczyt dotyczący cyberataków został dopisany po wczorajszej unijnej naradzie w Luksemburgu, na której minister do spraw europejskich Konrad Szymański poinformował o cyberatakach, których ofiarami padli polscy urzędnicy. Minister mówił później, że spotkanie europejskich przywódców w tym tygodniu będzie okazją do rozmowy na ten temat.

- Z całą pewnością dyskusja, chociażby na temat polityki Unii Europejskiej wobec Rosji będzie kontekstem, bardzo dobrym kontekstem, żeby podnieść te wydarzenia - powiedział Konrad Szymański.

Beata Płomecka/bf

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem