more_horiz
Wiadomości

Korea Północna walczy z pandemią? Kim Dzong Un mówi o "poważnej sytuacji"

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2021 16:50
Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un poinformował o "poważnej sytuacji", do której miało dojść w kontekście przeciwdziałania pandemii. Północnokoreańska agencja prasowa nie wyjaśnia słów przywódcy.
Kim Dzong Un
Kim Dzong UnFoto: Shutterstock/Alexander Khitrov

Do tej pory władze w Pjongjangu utrzymywały, że komunistyczna Północ jest państwem wolnym od koronawirusa.

forum korea południowa koronawirus covid 1200.jpg
Korea Południowa przywraca obostrzenia. To odpowiedź na nowe mutacje SARS-CoV-2

Jak informuje północnokoreańska agencja prasowa, Kim Dzong Un na posiedzeniu politbiura rządzącej partii miał dyscyplinować wysokich rangą urzędników za zaniedbania w przeciwdziałaniu pandemii. Władze Korei Północnej oficjalnie twierdzą, że kraj jest wolny od koronawirusa. Oświadczenie Kim Dzong Una podgrzewa jednak spekulacje o tym, że w części kraju doszło do rozprzestrzenienia patogenu.

Posłuchaj
00:47 dzong un.mp3 Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un poinformował o "poważnej sytuacji", do której miało dojść w kontekście przeciwdziałania pandemii. Relacja Tomasza Sajewicza (IAR)

Wcześniej organizacje międzynarodowe podejrzewały, że wbrew informacjom Pjongnangu, koronawirus jest obecny na Północy.

Granice Korei Północnej pozostają zamknięte od początku pandemii. Ze względu na trudną sytuację związaną z postępującą samoizolacją, kraj opuściła większość zagranicznych dyplomatów. Organizacje humanitarne zwracają zaś uwagę, że wcześniejsze sankcje oraz pandemia ponownie mogą doprowadzić w Korei Północnej do kryzysu humanitarnego na dużą skalę.

kp

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem