X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier Węgier: stworzymy własny fundusz odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 21:07
Viktor Orban zapowiedział, że Węgry są gotowe do stworzenia własnego Funduszu Odbudowy, jeśli Unia Europejska będzie z tym zwlekała. Powiedział, że Węgry same zaczną finansować z własnego budżetu projekty częściowo zatwierdzone przez Brukselę, aby uniknąć dalszych opóźnień w dostępie do funduszy.
Viktor Orban
Viktor OrbanFoto: photocosmos1/shutterstock

To reakcja na słowa przedstawiciela Komisji Europejskiej, który wczoraj oświadczył, że trwa ocena węgierskiego planu naprawczego i nie jest jasne, jakie będą dalsze kroki w tym procesie. Plan zakłada, że Węgry otrzymają 7,2 miliarda mld euro.

Premier Viktor Orban powiedział w węgierskim radiu publicznym, że Bruksela dąży do dwumiesięcznego opóźnienia we wznowieniu rozmów na temat węgierskiego planu naprawy po pandemii. Spodziewa się, że finansowanie zostanie opóźnione w związku z prowadzoną przeciwko Węgrom - jak to ujął - "wojną ideologiczną".

ZOBACZ TAKŻE
węgry parlament węgier free budapeszt free shutt 1200 .jpg
Ustawa o ochronie dzieci na Węgrzech. Orban zapowiedział referendum

Mimo zapewnień rzecznika KE o niezależności oceny węgierskiego planu odbudowy od oceny zmian w węgierskim prawie, powodu opóźnienia szef rządu Węgier upatruje w - jak powiedział - awanturze dotyczącej ustawy mającej chronić dzieci. Zakazuje ona używania w szkołach materiałów postrzeganych jako promujące homoseksualizm i zmianę płci. Prawo zostało skrytykowane przez UE jako godzące w społeczność LGBT.

"Nagle po przyjęciu ustawy o ochronie dzieci staliśmy się bardzo skorumpowani"

We wtorek komisarz ds. sprawiedliwości Didier Reynders powiedział w wywiadzie, że Komisja Europejska nie zatwierdzi węgierskiego planu naprawczego, dopóki Budapeszt nie przeprowadzi reformy sądownictwa i nie zagwarantuje zbadania spraw dotyczących korupcji. Podkreślił, że Komisja jest gotowa wykorzystać wszystkie narzędzia w celu ochrony demokracji, w tym zawieszenie funduszy unijnych.

Premier Viktor Orban powiedział w dzisiejszym wywiadzie, że "korupcja jest często wymieniana jako problem, ale byliśmy już blisko porozumienia. Nagle, po zatwierdzeniu ustawy o ochronie dzieci, staliśmy się bardzo skorumpowani". - To oczywiście przykrywka, pretekst - ocenił szef węgierskiego rządu.

ms/nt

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Węgry Unia Europejska

Czytaj także

Szef parlamentu Węgier: obecny kierunek rozwoju UE jest nie do utrzymania

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2021 19:34
- Węgry pozostaną w Unii Europejskiej, dopóki ta się nie rozpadnie - oświadczył szef parlamentu Węgier Laszlo Koever w wywiadzie dla tygodnika „"Mandiner”, który ukazał się w czwartek. Wyraził też przekonanie, że nastąpi renesans unijnej prawicy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister sprawiedliwości Węgier: nie zrezygnujemy z ochrony naszych dzieci

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2021 09:50
- Obronimy interesy węgierskich rodziców i nie może się do tego mieszać żadna instytucja, unijna czy międzynarodowa - powiedziała minister sprawiedliwości Węgier Judit Varga, pytana o węgierską ustawę o ochronie dzieci.
rozwiń zwiń