more_horiz
Wiadomości

"Kościołem wstrząsają kryzysy, bo jest żywy". Papież przedstawił intencję modlitewną na sierpień

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2021 18:29
Papież Franciszek powiedział, że "Kościół ma kłopoty, wstrząsają nim kryzysy, bo jest żywy". - Tylko martwi nie są w kryzysie - dodał przedstawiając intencję modlitewną na sierpień za Kościół, by zreformował się "w świetle Ewangelii".
Papież Franciszek
Papież FranciszekFoto: Shutterstock.com/AM113

papież francziszek 1200 shutterstock.jpg
I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Papież Franciszek: potrzebne jest nowe przymierze

Watykan opublikował we wtorek nagranie wideo papieża, w którym mówi on po hiszpańsku: "Powołaniem Kościoła jest ewangelizować, co nie oznacza uprawiania prozelityzmu, nie. Powołaniem jest ewangelizacja, więcej - tożsamością Kościoła jest ewangelizacja".

- Możemy odnowić Kościół tylko dzięki rozpoznaniu woli Boga w naszym codziennym życiu i rozpoczęciu przemiany kierowani przez Ducha Świętego - powiedział Franciszek. - Reforma nas samych jako osób - to jest przemiana - dodał.

Jak zaznaczył papież, trzeba pozwolić na to, aby Duch Święty, który jest "darem Boga w naszych sercach, przypomniał nam to, czego Jezus nauczał i pomógł nam zrealizować to w praktyce".

- Zacznijmy reformować Kościół od reformy nas samych, bez ustalonych z góry idei, bez ideologicznych uprzedzeń, bez surowości, ale wychodząc od doświadczenia duchowego, doświadczenia daru, miłości, służby - wezwał Franciszek.

Potrzeba ewangelizacji

- Marzę o bardziej misyjnym kierunku, w którym wychodzi się naprzeciw drugiej osoby bez prozelityzmu. Takim, który przekształci wszystkie struktury, by ewangelizować w obecnym świecie - powiedział papież.

- Pamiętajmy, że Kościół ma zawsze kłopoty, przechodzi zawsze przez kryzysy, bo jest żywy. Żywi przeżywają kryzysy, tylko martwi ich nie mają - zaznaczył.

Zaapelował do wiernych: "Módlmy się za Kościół, aby otrzymał od Ducha Świętego łaskę i siłę, by zreformować się w świetle Ewangelii".

Portal Vatican News podał, że od 2016 roku nagrania z intencjami papieża na kolejne miesiące obejrzano 158 milionów razy we wszystkich sieciach społecznościowych Watykanu, a informowano o nich w 114 krajach.

kp

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem