Brygadier Michał Langner z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, który jest w Grecji, powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że we współpracy z greckimi strażakami przystąpią do pierwszych działań gaśniczych.
Polscy strażacy w Turcji: pożary wybuchają non stop w nowych miejscach
Michał Langner wskazał, że obszar, na którym będą działać strażacy jest bardzo rozległy. - Nie jest ograniczony do konkretnych miejscowości - wyjaśnił.
00:21 grecja - setka - 2 .mp3 Brygadier Michał Langner: obszar działań jest bardzo rozległy (IAR)
Jak powiedział, warunki na miejscu są wyjątkowo ciężkie. Pracę utrudnia m.in. silne zadymienie.
00:25 grecja - setka .mp3 Brygadier Michał Langner: wydaje się, że sytuacja pogodowa nie ustabilizuje się w tym regionie (IAR)
Czytaj także:
Polscy strażacy dotarli do Grecji we wtorek po południu. Przez kilka godzin rozbijali obóz, a wydzielony zespół został wysłany rozpoznania do miejsc, w których strażacy od wczesnego rana wspierają Greków w działaniach gaśniczych.
Na miejscu jest 143 polskich strażaków, wyposażonych w 46 wozów.
mbl