more_horiz
Wiadomości

Dziesiątki pożarów na terenie całej Hiszpanii. Powodem... rzucony niedopałek

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2021 18:46
Ponad 1000 strażaków i ochotników walczy w sobotnie popołudnie z około 30 pożarami lasów na terenie niemal wszystkich regionów Hiszpanii. Najwięcej występuje w Andaluzji i Katalonii.
Pożar w Hiszpanii
Pożar w HiszpaniiFoto: PAP/EPA/Brais Lorenzo

Jak poinformowała hiszpańska obrona cywilna, po prawie dwóch dobach udało się przejąć kontrolę nad ogniem w prowincji Ourense, w regionie Galicji, na północnym zachodzie. Spłonęło tam 200 hektarów lasu.

PożarWłochy1200/PAP
Dramatyczne dane z Włoch. Tego lata spłonęło już 110 tys. hektarów terenów, głównie leśnych

Niedopałek

Regionalna straż ogłosiła, że przyczyną dużego pożaru, jaki wybuchł w czwartek w położonej koło Ourense gminie Rubia, był niedopałek rzucony w pobliżu kompleksu leśnego.

Władze wspólnoty autonomicznej Galicji poinformowały, że w efekcie dochodzenia ustalono, że dwa inne pożary, które wybuchły w ostatnich godzinach, zostały również spowodowane nieumyślnie przez człowieka. Śledztwo dowiodło, że źródłem pojawienia się żywiołu były iskry z hamujących pociągów, które upadły na wysuszoną upałami ściółkę.

Czytaj również:

W sobotnie popołudnie największe pożary lasów występują w Hiszpanii w okolicach miast Avila, Zamora i Toledo, gdzie zamknięto kilka lokalnych dróg.

Z powodu utrzymujących się od czwartku wysokich temperatur powietrza, przekraczających w niektórych prowincjach 40 stopni Celsjusza, władze większości regionów zakazały wstępu do lasów, a także zmechanizowanych prac rolniczych.

Służby meteorologiczne Hiszpanii spodziewają się, że sobota będzie najgorętszym dniem tego roku, a w niektórych miejscach kraju słupek rtęci pokaże 46 st. C.

dz

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem