more_horiz
Wiadomości

Brytyjczycy pracują nad chipem do eutanazji. Implant zabijałby w zaprogramowanym czasie

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2021 06:53
Brytyjscy naukowcy pracują nad eutanazyjnym implantem. Byłby on umieszczany w ciele osób starszych i uśmiercałby je w zaprogramowanym czasie, po nasileniu się objawów demencji.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock/sfam_photo

Artykuł na temat zabójczego chipa ukazał się w wiodącym brytyjskim czasopiśmie bioetycznym The Hastings Center Report. Współautorzy prowadzonych badań, Margaret Battin i Brent M. Kious, w artykule zatytułowanym "Zakończenie życia z wyprzedzeniem" zaproponowali wprowadzenie tzw. "implantu dyrektywnego wyprzedzenia" (ADI).

1200_eutanazja_shutterstock.png
"Koliduje z zasadą nienaruszalności ludzkiego życia". Portugalia odrzuca eutanazję

Naukowcy powołali się na istniejący precedens, którym jest kontrowersyjny implant poronny – Norplant, który w 1999 r. został w Wielkiej Brytanii wycofany ze stosowania.

"Odrzuca się to, co nie w pełni zdrowe"

- Łudzi nas witalistyczna koncepcja życia. Na jej podstawie odrzuca się wszystko to, co nie jest w pełni zdrowe, młodzieńcze i piękne – powiedział Radiu Watykańskiemu abp Vincenzo Paglia, przewodniczący Papieskiej Akademii Życia.

- Istnieje pokusa nowej formy eugeniki: kto nie jest zdrowy, nie może się urodzić, a ci, którzy już się urodzili i są chorzy, muszą umrzeć. Eutanazja zatruwa naszą kulturę. Kościół powinien przypominać wszystkim, że kruchość i słabość są częścią ludzkiej natury i całego stworzenia. Słabsi nie są po to, by ich zabijać, ale by budować z nimi braterstwo, troszczyć się o siebie nawzajem - podkreśla abp Paglia.

pg

Zobacz także

Zobacz także