more_horiz
Wiadomości

Polska Akcja Humanitarna pomoże Afgańczykom. "Nawiązaliśmy kontakt z organizacją, która pracuje na miejscu"

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2021 19:02
Polska Akcja Humanitarna rozpoczęła zbiórkę pieniędzy na pomoc Afgańczykom. Chodzi przede wszystkim o tych mieszkańców Afganistanu, którzy w wyniku walk, toczących się w ostatnich tygodniach musieli uciekać z domów.
Afgańczycy
AfgańczycyFoto: Ozturk Ali Ihsan/Demiroren Visual Media/ABACA/PAP

Rzecznik PAH Rafał Grzelewski powiedział Polskiemu Radiu, że organizacja chce jak najszybciej zacząć działania pomocowe wraz z inną zagraniczną organizacją.

1200 jens stoltenberg pap .jpg
Nadzwyczajne posiedzenie szefów MSZ ws. Afganistanu. Szef NATO podał termin

- Bardzo intensywnie pracujemy nad możliwością rozpoczęcia działań pomocowych w Afganistanie, mamy już nawiązany kontakt z jedną z dużych organizacji, która nieprzerwanie pracuje w Afganistanie i z nimi, za ich pośrednictwem będziemy pomagać - dodaje Grzelewski.

Posłuchaj
00:12 11250425_1.mp3 Afganistan - PAH rozpoczyna pomoc (IAR)

Polska Akcja Humanitarna apeluje o wpłaty na pomoc dla Afgańczyków. Zbiórka jest prowadzona na Facebooku oraz na stronie internetowej PAH.

Posłuchaj
00:31 11250466_1.mp3 Polska Akcja Humanitarna apeluje o wpłaty na pomoc dla Afgańczyków (IAR)

Ofensywa talibów w Afganistanie trwała od kwietnia. ONZ szacuje, że w wyniku walk w wielu regionach kraju z domów uciekło ponad ćwierć miliona ludzi. Tysiące ludzi koczują w parkach w Kabulu, bo afgańska stolica była jeszcze do niedawna jedynym bezpiecznym miejscem w kraju.

Czytaj także:

ng

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem