X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kumoch: w związku z rosyjską agresją Ukraina może liczyć na wsparcie Polski

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2021 00:13
Szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch zapewnił, że w kwestii agresji rosyjskiej Ukraina może całkowicie liczyć na Polskę. Przyznał jednak, że to nie usuwa wszystkich kwestii w relacjach Warszawy z Kijowem.
Jakub Kumoch
Jakub KumochFoto: PAP/Leszek Szymański

W stolicy Ukrainy, przy okazji szczytu Platformy Krymskiej, prezydent Andrzej Duda rozmawiał z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim.

1200 duda zełenski pap.jpg
W Kijowie podpisano Deklarację Krymską. Po raz pierwszy na poziomie międzynarodowym Rosję uznano za okupanta

Czytaj również:

Sprawa NS2

Prezydencki minister Jakub Kumoch zapewnił, że Polska nigdy nie uzna nielegalnej rosyjskiej aneksji Krymu. Obaj prezydenci zgadzają się także w kwestii oceny projektu Nord Stream 2.

Posłuchaj
00:21 Kumoch IAR 1.mp3 Kumoch: ws. Nord Streamu 2 Polska i Ukraina są po tej samej stronie (IAR)

- To nieszczęsne amerykańsko-niemieckie porozumienie, które wprowadziło deficyt bezpieczeństwa w całej części Europy, i z którym problem ma praktycznie każdy kraj, który znajduje się między Niemcami a Rosją. Bardzo jasno ze strony ukraińskiej było powiedziane, że jest to największy problem z jakim się ostatnio Ukraina spotyka. (...) Polska i Ukraina są w tej sprawie po jednej stronie - powiedział Jakub Kumoch.

imigranci Polska Białoruś FORUM 1200.jpg
Skoro jesteśmy na wojnie, to musimy się bronić. Felieton Miłosza Manasterskiego

Szef Biura Polityki Międzynarodowej dodał, że prezydenci Polski i Ukrainy omawiali sytuację na granicy z Białorusią. - Reżim Łukaszenki pokazał już, że jest zdolny do bardzo różnych kroków - mówił minister Jakub Kumoch.

Problem polityki historycznej

Posłuchaj
00:21 Kumoch IAR 2.mp3 "Ta sprawa musi zostać rozwiązana". Jakub Kumoch o kwestii zbrodni wołyńskiej w związku z relacjami polsko-ukraińskimi (IAR)

Przyznał również, że rozmowa Duda-Zełenski dotyczyła kwestii ludobójstwa wołyńskiego. - To jest rzecz, bez której nie możemy dalej budować naszych stosunków bez narażania się co chwila na jakieś poważne problemy. Polska i Ukraina w swoich stosunkach nie są same, zawsze jest ten trzeci. Niestety ten trzeci to bardzo potężne państwo, które wykazywało się agresją zarówno wobec Ukrainy, jak i wobec wielu innych państw ościennych. Dlatego ta sprawa musi być rozwiązana i to jest bardzo jasno mówione naszym ukraińskim partnerom - tłumaczył szef Biura Polityki Międzynarodowej.

polko 1200.jpg
"Pożyteczny idiota, Łukaszenka byłby dumny ze swojego bojownika". Gen. Polko ostro o wypowiedzi Frasyniuka

Jak mówił Jakub Kumoch, prezydenci omówili też sprawy polskiej oświaty na Ukrainie. Obie strony zadeklarowały chęć dalszych prac nad rozwiązaniem spornych kwestii.

We wtorek w Kijowie prezydent Andrzej Duda będzie gościem obchodów 30-lecia niepodległości Ukrainy.

jmo

Czytaj także

Kijów: dziś odbędzie się Szczyt Platformy Krymskiej

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2021 03:36
W Kijowie odbędzie się międzynarodowy Szczyt Platformy Krymskiej. Wezmą w nim udział przedstawiciele kilkudziesięciu państw, w tym prezydent Andrzej Duda. Spotkanie będzie poświęcone przeciwdziałaniu negatywnym skutkom rosyjskiej okupacji Krymu. Podpisana też zostanie specjalna deklaracja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Marta Drabczuk: światowa opinia publiczna marginalizuje Krym

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2021 19:28
- Jeżeli chodzi o wartość merytoryczną dzisiejszego spotkania inauguracyjnego Platformy Krymskiej, to trudno było oczekiwać fajerwerków. Natomiast jego waga jest bardzo istotna. Z tego powodu, że światowa opinia publiczna marginalizuje Krym - powiedziała w Polskim Radiu 24 dr Marta Drabczuk z Instytutu Europy Środkowej w Lublinie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maria Piechowska: świat trochę zapomniał o Krymie

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2021 19:14
Uczestnicy odbywającego się w Kijowie szczytu Platformy Krymskiej podpisali wspólną deklarację, w której m.in. zawarto nieuznanie bezprawnej aneksji Krymu przez Federację Rosyjską. Platforma Krymska to międzynarodowy szczyt poświęcony problemom zajętego przez Rosję półwyspu. - Sprawa Krymu w ostatnich latach przestała być głośna - podkreśla w Programie 1 Polskiego Radia Maria Piechowska z PISM.
rozwiń zwiń