X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Oczekuję, że talibowie dotrzymają zobowiązań". Szef dyplomacji UE o ewakuacji w Afganistanie

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2021 23:27
Szef unijnej dyplomacji napisał na Twitterze, że oczekuje od talibów wywiązania się ze swych zobowiązań dotyczących ewakuacji. Wcześniej Josep Borrell poinformował, że talibowie zgodzili się na umożliwienie ewakuacji osobom, które pozostały w Afganistanie i chcą wyjechać.
Josep Borrell
Josep BorrellFoto: Alexandros Michailidis/ Shutterstock
mid-epa09435191 (2) (1).jpg
Pentagon potwierdza atak na zamachowca. Jechał na lotnisko w Kabulu w samochodzie wypakowanym ładunkami

Pod wspólnym oświadczeniem w tej sprawie podpisały się rządy kilkudziesięciu krajów, między innymi USA, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Polski.

Posłuchaj
00:39 11268087_1.mp3 Szef dyplomacji UE - oczekuję, że talibowie dotrzymają zobowiązań. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)

 

"Obywatele Unii Europejskiej i Afgańczycy, którzy z nami pracowali, oraz osoby, które czują się zagrożone, muszą mieć możliwość opuszczenia Afganistanu" - napisał na Twitterze szef unijnej dyplomacji dodając, że oczekuje od talibów, że pozwolą tym osobom bezpiecznie podróżować.

W opublikowanym wcześniej wspólnym oświadczeniu z rządami kilkudziesięciu krajów Josep Borrell napisał, że talibowie obiecali, że pozwolą na opuszczenie kraju osobom z upoważnieniem do wyjazdu. Talibowie mieli zapewnić, że te osoby będą mogły w sposób bezpieczny i zorganizowany przedostać się do punktów wyjazdu i opuścić Afganistan.

dn

Czytaj także

Szef Rady Europejskiej rozmawiał z sąsiadami Afganistanu. "Konieczne jest uniknięcie kryzysu humanitarnego"

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2021 18:31
Szef Rady Europejskiej przeprowadził w ostatnich dniach konsultacje z sąsiadami Afganistanu. Dziś Charles Michel rozmawiał z prezydentem Turkmenistanu.
rozwiń zwiń