more_horiz
Wiadomości

Talibowie oskarżeni o zabójstwo ciężarnej policjantki. "Zabili matkę nożem na naszych oczach"

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2021 10:55
W Afganistanie talibscy bojownicy zabili policjantkę w ósmym miesiącu ciąży na oczach jej rodziny - przekazał stacji CNN syn zabitej. Do zabójstwa Negar Masumi miało dojść w weekend w mieście Czakczaran, stolicy prowincji Ghor w środkowym Afganistanie. Talibowie twierdzą, że nie mają nic wspólnego ze zbrodnią.
Zachodnie media informują, że z Afganistanu płyną doniesienia o brutalnym łamaniu praw kobiet
Zachodnie media informują, że z Afganistanu płyną doniesienia o brutalnym łamaniu praw kobietFoto: PAP/EPA JALIL REZAYEE
talibowie kobiety manifestacja pap 1200.jpg
Kabul: interwencja talibów przeciw demonstracji kobiet. Manifestanci: użyto gazu

Rzecznik Talibanu Zabihullah Mudżahid przekazał brytyjskiej stacji BBC, że talibowie nie byli zaangażowani w zdarzenie oraz że wszczęto śledztwo w tej sprawie. - Jesteśmy świadomi zdarzenia i zaświadczam, że talibowie jej nie zabili. Nasze śledztwo jest w toku - oświadczył.

Czytaj więcej:

- Zabili naszą matkę nożem na naszych oczach - relacjonował tymczasem w nagraniu dla CNN syn zabitej Mohammad Hanif. Także BBC przekazała, że kobieta została zamordowana na oczach rodziny.

Z trzech relacji, na jakie powołuje się brytyjski nadawca, wynika, że policjantka, która przed przejęciem przez talibów władzy w kraju pracowała w więzieniu, została pobita i zastrzelona, a napastnicy mówili po arabsku.

Od zdobycia przez talibów 15 sierpnia stolicy Afganistanu Kabulu islamscy fundamentaliści deklarują, że będą sprawować władzę w mniej radykalny sposób niż za swoich poprzednich rządów w latach 1996-2001. Zaznaczają, że "kobiety i dziewczynki będą miały swoje prawa zagwarantowane w zakresie islamu", jednak - jak podkreślają zachodnie media - z Afganistanu płyną doniesienia o brutalnym łamaniu praw kobiet.

NJ

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem