more_horiz
Wiadomości

Za tydzień Niemcy pójdą do urn. W niedzielę ostatnia debata przed wyborami

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2021 04:01
Dokładnie tydzień przed wyborami do Bundestagu troje kandydatów na kanclerza - Armin Laschet, Annalena Baerbock i Olaf Scholz - po raz trzeci spotkają się w niedzielę w debacie telewizyjnej. Niemieccy komentatorzy wskazują, że w pierwszych dwóch debatach zabrakło najistotniejszych tematów.
Główni kandydaci do fotela kanclerza Niemiec: Armin Laschet (CDU), Olaf Scholz (SPD) i Annalena Baerbock (Zieloni)
Główni kandydaci do fotela kanclerza Niemiec: Armin Laschet (CDU), Olaf Scholz (SPD) i Annalena Baerbock (Zieloni)Foto: PAP/EPA/FRIEDEMANN VOGEL, PAP/EPA/Theo Klein / POOL, PAP/EPA/CLEMENS BILAN

Niedzielna debata będzie ostatnim starciem partyjnych liderów w wyścigu o fotel kanclerski. Zdaniem niektórych mediów poprzednie były "nudnym festiwalem błędów i bylejakości".

shutterstock reichstag free niemcy free 1200 (1).jpg
Wybory w Niemczech za dwa tygodnie. "Co drugi obywatel zagłosuje korespondencyjnie"
Posłuchaj
00:49 Niemcy Osiński IAR.mp3 Ostatnia debata przed wyborami w Niemczech. Relacja Wojciecha Osińskiego (IAR)

Czytaj również:

"Bez słowa o kryzysie migracyjnym i Afganistanie"

"W pierwszych debatach zabrakło niemal zupełnie wątków dotyczących kryzysu migracyjnego i klęski poniesionej w Afganistanie" - pisze gazeta "Schwäbische Zeitung". Dziennik "Handelsblatt" wskazuje, że polemika, jaką szef CDU Armin Laschet próbował stoczyć z ministrem finansów Olafem Scholzem, była na razie zbyt łagodna, aby móc mu zaszkodzić. "Chętnych do dyskusji o powiązaniach kandydata SPD z pewnymi operacjami skarbowymi było dotąd jak na lekarstwo" - czytamy.

Według najnowszego sondażu instytutu Kantar SPD może liczyć na 26 procent poparcia. Drugiego oddechu wciąż nie może złapać Armin Laschet, którego chadecja ponownie traci, oscylując wokół 20 procent.

Wybory parlamentarne w Niemczech odbędą się 26 września.

jmo

Zobacz także

Zobacz także