X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Afganistanowi grozi klęska głodu. USA wydały licencje umożliwiające niesienie pomocy humanitarnej

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2021 22:53
Ministerstwo skarbu USA wydało w piątek dwie licencje, które mają utorować drogę pomocy humanitarnej do Afganistanu mimo amerykańskich sankcji nałożonych na rządzących tym krajem talibów.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/EPA/STRINGER

Pierwsza z licencji pozwala rządowi USA, organizacjom pozarządowym i niektórym organizacjom międzynarodowym, w tym ONZ, na angażowanie się w transakcje z talibami lub Siecią Hakkani (afgańska grupa partyzancka, walcząca przeciwko siłom USA i NATO-przyp. red.), które są niezbędne do świadczenia pomocy humanitarnej.

1200.jpg
Afganistan wróci do obcinania rąk i egzekucji. "To niezbędne dla bezpieczeństwa"

Druga licencja upoważnia do niektórych transakcji, związanych z eksportem i reeksportem żywności do Afganistanu, leków i innych artykułów.

- Resort jest zaangażowany w ułatwienie przepływu pomocy humanitarnej dla ludności Afganistanu i innych działań, które wspierają ich podstawowe ludzkie potrzeby – oświadczyła Andrea Gacki, dyrektor biura kontroli aktywów zagranicznych ministerstwa skarbu USA.

Czytaj także:

Andrea Gacki poinformowała, że Waszyngton będzie nadal współpracował z instytucjami finansowymi, organizacjami pozarządowymi i organizacjami międzynarodowymi, aby ułatwić przepływ towarów rolnych, leków i innych środków, jednocześnie przestrzegając sankcji wobec talibów i Sieci Hakkani.

Rozszerzenie licencji

Reuter informował kilka tygodni temu, że Waszyngton wydał licencję upoważniającą rząd USA i jego partnerów do dalszego ułatwiania pomocy humanitarnej w Afganistanie. Piątkowa decyzja rozszerza tę konkretną licencję, pozwalając organizacjom międzynarodowym i organizacjom pozarządowym opłacać podatki, opłaty, cła importowe, pozwolenia lub inne niezbędne transakcje, aby pomóc w dotarciu do ludności Afganistanu.

- Nie zmniejszyliśmy presji sankcji na przywódców talibów ani znaczących ograniczeń w ich dostępie do międzynarodowego systemu finansowego – wyjaśnił rzecznik ministerstwa skarbu.

Klęska głodu

ONZ alarmuje, że klęska głodu może dotknąć jedną trzecią z liczącej 38 mln mieszkańców ludności kraju, który wyniszczyła wojna. Światowy Program Żywnościowy Narodów Zjednoczonych (WFP) ostrzegł niedawno, że zapasy żywności w Afganistanie mogą wyczerpać się już pod koniec tego miesiąca.

bf

Czytaj także

Belgijska ewakuacja z Afganistanu wciąż niedokończona. Nawet 500 osób czeka na wylot z kraju

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2021 01:33
Prawie 500 Belgów i ich współpracowników wciąż czeka na ewakuację z Afganistanu po przejęciu władzy przez talibów. Poinformowało o tym belgijskie ministerstwo spraw zagranicznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afganistan: Państwo Islamskie atakuje talibów. Kolejny zamach Dżalalabadzie, zginęły co najmniej 4 osoby

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2021 22:30
W Dżalalabadzie doszło w niedzielę do kolejnego w ciągu 24 godzin zamachu terrorystycznego. Według źródła wśród talibów - zginęły co najmniej 4 osoby. Do odpowiedzialności za wszystkie ataki przyznało się Państwo Islamskie (IS).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Talibowie domagają się miejsca na forum ONZ. Rząd w Kabulu mianował nowego ambasadora przy Narodach Zjednoczonych

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2021 04:41
Talibowie, którzy przejęli władzę w Afganistanie, zwrócili się do sekretarza generalnego ONZ o zgodę na udział w sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ ich ministra spraw zagranicznych Amira Khana Muttakiego. Wyznaczyli też nowego stałego przedstawiciela Afganistanu w ONZ.
rozwiń zwiń