more_horiz
Wiadomości

Rosja: kolejna kara dla Google za odmowę usunięcia zakazanych treści

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2021 22:23
Sąd w Moskwie orzekł dwie grzywny o łącznej wysokości 6,5 mln rubli (ponad 89 tys. USD) wobec koncernu Google uznając, że nie usunął on treści internetowych zakazanych w Rosji. Miały to być m.in. treści zawierające wezwania do ekstremizmu.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Jay Fog / Shutterstock.com

Takich treści dotyczy wyższa z dwóch grzywien, w wysokości 4 mln rubli (prawie 55 tys. USD). Po środowej decyzji łączna wartość grzywien nałożonych na Google'a przez rosyjskie sądy od początku roku sięgnęła 39 mln rubli (ponad 535 tys. USD).

ZOBACZ TAKŻE
shutterstock youtube free 1200.jpg
YouTube nie dla antyszczepionkowców. Serwis blokuje kanały rozpowszechniające fake newsy

Pretensje wobec Google'a dotyczą nie tylko nieusuwania treści uznanych w Rosji za zakazane, ale także niespełnienia wymogu lokalizacji danych użytkowników rosyjskich na terenie Rosji. Koncern złożył we wtorek odwołanie od dwóch grzywien nałożonych na niego w sierpniu.

Decyzja sądu zbiega się z ostrzeżeniami ze strony władz Rosji pod adresem serwisu YouTube, którego właścicielem jest Google. Powodem jest usunięcie przez serwis kanałów niemieckojęzycznej rosyjskiej telewizji państwowej RT. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział w środę, że doszło do naruszenia prawa i że tolerancja wobec takich naruszeń powinna być "zerowa".

ms

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem