X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Władze Izraela wprowadziły nowe przepustki covidowe. "Obowiązek zeskanowania kodu QR"

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2021 20:05
Władze Izraela wprowadziły nowe zielone przepustki covidowe i obowiązek zeskanowania widniejącego na nich kodu QR przed nadaniem ich posiadaczom dostępu do wybranych obiektów - poinformował portal Times of Israel.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne Foto: shutterstock/Jose HERNANDEZ

System zielonych przepustek funkcjonuje w Izraelu od 18 sierpnia. Dokumenty od momentu ich wprowadzenia są wyposażone w kody QR, ale większość firm i instytucji zrezygnowała z ich skanowania przy weryfikacji osób wchodzących do restauracji, muzeum, na basen i do wielu innych miejsc publicznych.

Premier Izraela Naftali Benet FORUM 1200.jpg
Premier Izraela: niezaszczepieni narażają pozostałą część populacji na życie w lockdownie

W niedzielę zostały wprowadzone nowe przepustki, anulujące poprzednią wersję dokumentu. Obecnie każdy kod QR będzie musiał być zeskanowany za pomocą nowej aplikacji ministerstwa zdrowia. Władze zapowiedziały "poważne egzekwowanie" wymogu, który zacznie obowiązywać w czwartek.

Procedurze wymiany covidowych dokumentów towarzyszyły przejściowe problemy techniczne, co spowodowało, że ministerstwo ostatecznie dopuściło użycie poprzedniej wersji dokumentu jeszcze przez kilka dni.

Czytaj więcej:

Osoby niezaszczepione i dotąd niezakażone SARS-CoV-2 mogą otrzymać tymczasową przepustkę, która przez 72 godziny będzie potwierdzać ujemny wynik testu na COVID-19. Za wykonanie testu musi jednak zapłacić z prywatnej kieszeni każdy, kto kwalifikuje się do szczepień, ale nie chce ich przyjąć.

A co z dziećmi?

Urzędnicy zdecydowali, że dzieci w wieku szkolnym odwiedzające muzea w ramach zorganizowanych wycieczek będą zwolnione z obowiązku posiadania przepustek. Dokument nie będzie też obowiązywał w miejskich bibliotekach. Rozważane jest zniesienie wymogu zielonej przepustki w ogródkach restauracyjnych i podczas korzystania z różnych atrakcji na świeżym powietrzu.

Urzędnicy ministerialni, omawiając sytuację epidemiczną Izraela, podkreślili kwestie wzmożonej zachorowalności w społeczności arabskiej.

Według danych ministerstwa zdrowia wciąż 800 tys. Izraelczyków w liczącym 8,7 mln mieszkańców kraju nie przyjęło szczepionki na Covid-19 mimo braku formalnych przeszkód i zdrowotnych przeciwwskazań. 

nj

Czytaj także

Izrael od września szczepi się trzecią dawką. Preparat może otrzymać każdy

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2021 02:34
Izraelskie ministerstwo zdrowia zamierza zatwierdzić podawanie trzeciej dawki szczepionki przeciwko COVID-19 wszystkim powyżej 12. roku życia - poinformował w środę wieczorem kanał 12. telewizji. Dotychczas w Izraelu przypominającą dawkę otrzymało 12 proc. mieszkańców w wieku 40 lat i więcej.
rozwiń zwiń