X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wybory w Czechach. Opozycja szykuje się do przejęcia władzy

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2021 21:00
Centroprawicowa koalicja SPOLU wygrała wybory do Izby Poselskiej czeskiego parlamentu. Drugie miejsce zajęła w nich partia ANO premiera Andreja Babisza. Do Izby Poselskiej nie dostali się tworzący obecnie mniejszościowy rząd socjaldemokraci, a także komuniści. Frekwencja wyniosła ponad 65 procent.
Głosowanie w Czechach
Głosowanie w CzechachFoto: PAP/EPA/MARTIN DIVISEK

budynek parlamentu czechy 1200.jpg
Michał Potocki o wyborach w Czechach: do końca nie będzie wiadomo, kto tak naprawdę stworzy gabinet


Spływające stopniowo protokoły komisji wyborczych wskazywały początkowo na zwycięstwo Andreja Babisza. W ostatnich godzinach liczenia głosów przewaga ANO zaczęła się jednak zmniejszać. Ostatecznie to centroprawicowa koalicja SPOLU zajęła w głosowaniu pierwsze miejsce.

Posłuchaj
00:54 Czechy opozycja wygrywa wybory; socjaldemokraci i komuniści poza Izbą Poselską.mp3 Czechy: opozycja wygrywa wybory; socjaldemokraci i komuniści poza Izbą Poselską (IAR)

 

Drugie miejsce zajęło ANO, natomiast na trzecim miejscu znalazła się liberalna koalicja Partii Piratów i Burmistrzów. W Izbie Poselskiej zasiądą też przedstawiciele radykalnej, antyunijnej partii SPD. SPOLU wraz z Piratami i Burmistrzami ma mieć w parlamencie łącznie 108 z 200 mandatów. 

Czytaj także:

Liderzy ugrupowań zapowiedzieli rozpoczęcie rozmów na temat utworzenia wspólnego rządu. Poza Izbą Poselską znajdą się tworzący obecnie mniejszościowy rząd socjaldemokraci, a także komuniści, którzy przez prawie całą kadencję wspierali gabinet Andreja Babisza. Partia komunistyczna będzie poza parlamentem po raz pierwszy po 1989 roku.

ng, ms

Czytaj także

Czesi wybierają posłów. Zakończył się pierwszy dzień głosowania

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2021 23:34
Zakończył się pierwszy dzień głosowania w wyborach do Izby Poselskiej czeskiego parlamentu. Głosowanie odbędzie się także jutro. Czesi wybierają dwustu posłów na czteroletnią kadencję.
rozwiń zwiń