X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

W PE będzie debata nt. Polski. Weźmie w niej udział premier Mateusz Morawiecki

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 12:05
We wtorek rano (ok. godz. 9.00) w Parlamencie Europejskim w Strasburgu odbędzie się debata na temat Polski z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego. Brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka dowiedziała się, że taką decyzję podjęli przewodniczący grup politycznych w europarlamencie. W debacie weźmie udział także przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.
Parlament Europejski
Parlament EuropejskiFoto: Shutterstock/Drop of Light

Po ostatnim orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który uznał niektóre przepisy unijnego traktatu za niezgodne z polską konstytucją, w Parlamencie Europejskim pojawiły się apele o zorganizowanie debaty na ten temat i na temat sytuacji w Polsce.

1200_TSUE_shutterstock.jpg
Unijna Rada i Parlament Europejski przepytywane przez sędziów TSUE. Chodzi o mechanizm warunkowości

Wczoraj rzecznik rządu poinformował, że premier Mateusz Morawiecki skierował do przewodniczącego europarlamentu wniosek o udział w takiej debacie. Piotr Müller tłumaczył, że chodzi o przedstawienie stanowiska Polski i że mogą podczas debaty paść kontrowersyjne wypowiedzi, do których warto się odnieść.

Czytaj także:

Dziś przewodniczący grup ustalili program sesji Parlamentu Europejskiego w Strasburgu i wpisali na wtorek rano debatę o Polsce.

kmp

Czytaj także

Grzybowski: w sporze z Polską TSUE nie ma argumentów. Padają same ogólniki

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 10:00
- Prawnicy mówią, że spór o orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego jest miałki. Po stronie TSUE nie ma żadnych argumentów. Są tam jakieś niedomówienia, niedopowiedzenia i ogólniki, z których wywodzi się jakąś opinię prawną czy być może nawet orzeczenie - podkreślił w Polskim Radiu 24 Piotr Grzybowski z tygodnika "Niedziela". Gośćmi audycji byli także: Marcin Piasecki ("Rzeczpospolita") i publicysta Paweł Krulikowski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie zakładamy pozaprawnego działania KE, ale...". Fogiel o wstrzymywaniu Krajowego Planu Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 10:04
- Mam nadzieję, że w ramach walki politycznej, starcia koncepcji UE, Krajowy Plan Odbudowy nie będzie brany na zakładnika. Liczymy, że zgodnie z przepisami prawa Komisja Europejska zaakceptuje KPO – mówił w środę wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.
rozwiń zwiń