X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

La Palma liczy straty po erupcji wulkanu. Żywioł zniszczył ponad 2 tys. budynków

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2021 05:05
W ciągu miesiąca od rozpoczęcia erupcji wulkanu Cumbre Vieja na kanaryjskiej wyspie La Palma lawa zniszczyła ponad 2 tysiące budynków - poinformowały władze regionu.
Ogień trawi kolejne budynki na La Palmie
Ogień trawi kolejne budynki na La PalmieFoto: Forum/SUSANA VERA

LA palma wulkan PAP-1200.jpg
"Nic nie wskazuje bliskiego końca". Naukowcy o erupcji wulkanu na La Palmie

Z informacji przekazanych mediom przez rząd autonomiczny Wysp Kanaryjskich wynika, że niebawem do Oceanu Atlantyckiego dotrze kolejny strumień magmy wulkanicznej. W związku ze spodziewaną emisją toksycznych gazów wskutek kontaktu lawy z wodą kanaryjskie służby zapowiedziały konieczność ewakuacji kolejnych miejscowości.

Od 19 września, kiedy wybuchł Cumbre Vieja, ewakuowanych zostało łącznie ponad 7 tysięcy mieszkańców La Palmy.

Hiszpańska żandarmeria podała, że wśród osób, które zostały uratowane, są ciekawscy oraz turyści, którzy lekkomyślnie zbliżyli się do miejsc, gdzie płynie magma. We wtorek z niebezpiecznego terenu zabrano cztery przygodne osoby, zaś w poniedziałek zawrócono statek z turystami, który zbliżył się do miejsca stykania się magmy wulkanicznej z Oceanem Atlantyckim.

Dziennik "Canarias7" wskazuje, że miesiąc po erupcji wulkanu na wyspie panuje chaos: część dróg w południowo-zachodniej La Palmy jest nieprzejezdnych, a na lotnisku większość lotów jest opóźnionych lub odwołanych.Tymczasem wulkanolodzy twierdzą, że wraz z wysokim poziomem sejsmiczności rejonu Cumbre Vieja zakończenie erupcji wulkanu nie nastąpi szybko. Wskazują, że w ciągu ostatniej doby w jego okolicach zanotowano blisko 50 trzęsień ziemi.

kp

Czytaj także

La Palma: lawa wdarła się na teren zakładów przemysłowych. Trujące opary, ewakuacja ludzi, możliwa eksplozja

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 13:16
Ponad pół tysiąca osób zostało we wtorek ewakuowanych po wdarciu się lawy z aktywnego od września wulkanu Cumbre Vieja na kanaryjskiej wyspie La Palma do kilku zakładów przemysłowych, w których znajdują się m.in. materiały chemiczne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejna ewakuacja na wyspie La Palma. Mieszkańcy dostali godzinę na spakowanie

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 22:25
Władze La Palmy, jednej z wysp w archipelagu Kanarów, zarządziły ewakuację kolejnych 700 osób, których domy znajdują się na drodze strumienia lawy pochodzącej z wulkanu Cumbre Vieja. Mieszkańcy dostali kilka godzin na spakowanie najpotrzebniejszych rzeczy i zabranie zwierząt.
rozwiń zwiń