more_horiz
Wiadomości

"Polecam waszej modlitwie każde poczęte dziecko". Papież zwrócił się do Polaków

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2021 12:33
Papież polecił modlitwie "każde poczęte dziecko, którego życie dane przez Boga jest święte i nienaruszalne". Podczas audiencji zachęcał także zebranych do świadczenia o orędziu zbawienia, jakie głosili święci Apostołowie: Szymon i Juda Tadeusz.
Papież Franciszek
Papież FranciszekFoto: shutterstock.com/M. Cantile

Podczas jednej z audiencji u papieża byli obecni przedstawiciele fundacji "Życie tak". Franciszek pozdrowił polskich pielgrzymów i na ich prośbę poświęcił dzwony "Głos nienarodzonych". Zostaną one przekazane do Ekwadoru i na Ukrainę. - Niech będą dla tych narodów i dla wszystkich znakiem mobilizacji do obrony ludzkiego życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci - podkreślił Ojciec Święty. 

Czytaj także:
papiez Franciszek audiencja pap 1200.jpg
Papież Franciszek: wiara bez dzieł miłosierdzia jest martwa

 – Niech ich brzmienie głosi światu "Ewangelię życia", budzi sumienia i pamięć o nienarodzonych. Polecam waszej modlitwie każde poczęte dziecko, którego życie dane przez Boga jest święte i nienaruszalne. Z serca wam błogosławię - przemawiał papież. 

Czytaj także:

Podczas audiencji ogólnej Franciszek polecał, aby zebrani świadczyli o orędziu zbawienia, jakie głosili święci Apostołowie: Szymon i Juda Tadeusz.

vaticannews.va

jbt

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem