X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rekordowa liczba nielegalnych imigrantów forsuje kanał La Manche. "Bezprecedensowy napływ"

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2021 22:40
Co najmniej 853 nielegalnych imigrantów na 25 łodziach przedostało się do Wielkiej Brytanii przez kanał La Manche - poinformowało brytyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych. Oznacza to kolejny, piąty w tym roku, dobowy rekord.
Brytyjski rząd zarzuca władzom w Paryżu, że nie robią wystarczająco dużo, by zatrzymać osoby, próbujące przedostać się przez kanał La Manche
Brytyjski rząd zarzuca władzom w Paryżu, że nie robią wystarczająco dużo, by zatrzymać osoby, próbujące przedostać się przez kanał La MancheFoto: PAP/Lafargue Raphael/ABACA
migranci_francja_free-1200.jpg
Migranci regularnie nękani przez francuskie służby. Szokujący raport HRW

Dotychczas najwyższą dobową liczbą, odnotowaną 21 sierpnia, było 828 osób. Wprawdzie na początku września brytyjskie media podawały, że po raz pierwszy w historii w ciągu jednej doby przez kanał La Manche przedostało się ponad tysiąc osób, ale zweryfikowana później przez MSW liczba okazała się wyraźnie mniejsza.

Czytaj także:

Nie zmienia to faktu, że napływ nielegalnych imigrantów przez kanał La Manche jest w tym roku bezprecedensowy. Od stycznia udało się to już ponad 21 tys. osób. To prawie 2,5 razy więcej niż w całym zeszłym roku, który i tak był rekordowy, oraz ponad 11 razy więcej niż w 2019 r.

Kolejne małe łodzie i pontony z nielegalnymi imigrantami wypływają z Francji mimo powtarzanych przez minister spraw wewnętrznych Priti Patel obietnic, że ukróci ten proceder, podwyższając kary dla organizatorów przemytu, jak i samych nielegalnych imigrantów. Dzieje się tak także mimo umów z Francją, która zobowiązała się, że w zamian za pomoc finansową zwiększy liczbę policjantów strzegących wybrzeże. Brytyjski rząd zarzuca władzom w Paryżu, że nie robią wystarczająco dużo, by zatrzymać osoby, próbujące przedostać się przez kanał La Manche.

Zaskakujący sondaż

Tymczasem, jak wynika z opublikowanego sondażu ośrodka YouGov, o ile Brytyjczycy mają w większości pozytywne nastawienie do imigrantów przyjeżdżających do pracy lub by założyć biznes, to inaczej jest w przypadku tych przepływających przez kanał La Manche. Pozytywnie postrzega ich 19 proc. ankietowanych, negatywnie - 56 proc. Tylko 17 proc. uważa, że brytyjski rząd dobrze sobie radzi z sytuacją na kanale La Manche, a 73 proc. - że słabo. Ponadto zaledwie 9 proc. uznało, że podejście władz do nielegalnych imigrantów docierających tą drogą jest niehumanitarne, dyskryminujące bądź rasistowskie.

pb

Czytaj także

"Afganistan szantażuje falą migracji kraje zachodu". Mocny głos z Francji

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 13:50
- Afganistan szantażuje falą migracji Francję i kraje zachodu - stwierdził szef francuskiego Urzędu ds. Imigracji i Integracji (Ofii) w komentarzu do oświadczenia ministra spraw zagranicznych Afganistanu, który wezwał do zniesienia sankcji i poparcia rządu talibów.
rozwiń zwiń