X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Władze Chin walczą z zanieczyszczeniem środowiska. "Kampania na rzecz ekologii ma przed sobą długą drogę"

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2021 03:18
Chiny mają przed sobą długą drogę w kwestii ochrony środowiska - oświadczyły władze w Pekinie. Ogłosiły także nowe plany dotyczące walki z zanieczyszczeniami powietrza i wody.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Forum/David Gray

Chiński rząd - Rada Państwa - oznajmił, że sytuacja ekologiczna w kraju uległa poprawie od rozpoczęcia kampanii zwalczania zanieczyszczeń - przekazała oficjalna chińska agencja prasowa Xinhua. Władze przyznały jednak, że zapowiedziane przez przywódcę kraju Xi Jinpinga rozwiązanie tego problemu - redukcja emisji dwutlenku węgla do 2030 r. oraz osiągnięcie neutralności węglowej do 2060 r. - będzie trudne.

chiny węgiel 1200.jpg
Kryzys energetyczny w Chinach. Prof. Mierzejewski: zielona transformacja idzie krok do tyłu

Reuters zwrócił uwagę, że Chiny emitują najwięcej gazów cieplarnianych do atmosfery na całym świecie.

"Kampania na rzecz ekologii i ochrony środowiska ma przed sobą długą drogę" - przekazała Rada Państwa w oświadczeniu. Stwierdziła zarazem, że Chiny zmierzają ku zwiększeniu ilości wody dobrej jakości w regionach nadmorskich do 79 proc., dzięki czemu możliwe będzie efektywne kontrolowanie ryzyka związanego z zanieczyszczeniami gleby oraz znaczne zwiększenie zdolności kraju do usuwania stałych odpadów oraz nowych zanieczyszczeń.

Chiński rząd zobowiązał się również do zmniejszenia do 2025 r. ilości lotnych związków organicznych (LZO) emitowanych do atmosfery głównie w wyniku działalności przemysłu naftowego i chemicznego oraz tlenków azotu w powietrzu o co najmniej 10 proc. w stosunku do 2020 r. Celem tego jest powstrzymanie wzrostu zanieczyszczenia gruntu ozonem.

Plany Pekinu

Władze oświadczyły również, że będą próbowały zrealizować swoje cele środowiskowe bez poważniejszych ingerencji w działalność gospodarczą oraz przemysłową kraju oraz w codzienne życie jego mieszkańców.

Do końca 2025 r. ok. 93 proc. skażonych gruntów rolnych ma zostać przystosowanych do uprawy oraz o 5 proc. w stosunku do 2020 r. zostanie zmniejszona ilość odpadów zawierających metale ciężkie.

Walcząc z zanieczyszczeniami, Chiny skoncentrują się na kluczowych sektorach gospodarki, takich jak energetyczny, stalowy oraz transportu.

Przywódca Chin Xi Jinping jest krytykowany, m.in. przez prezydenta USA Joe Bidena, za nieobecność na konferencji klimatycznej COP26 w Glasgow.

kp

Czytaj także

"Ustalono dogmat realnego zubożenia społeczeństwa". Jankowski o konferencji klimatycznej w Glasgow

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2021 19:15
- Mówi się o tym, aby obniżyć nasz poziom życia, żeby ratować planetę. Jak pokazuje dotychczasowa praktyka polityk klimatycznych, najbardziej będą pokrzywdzeni ubodzy. W Glasgow ustalono dogmat realnego zubożenia społeczeństwa - podkreślił w Polskim Radiu 24 Łukasz Jankowski z Radia Wnet. Gościem audycji był także Tomasz Pietryga z "Rzeczpospolitej". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konferencja COP26. 4 mld dolarów na bardziej ekologiczne rolnictwo w krajach rozwijających się

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2021 00:45
45 krajów zobowiązało się na konferencji klimatycznej COP26 do przekazania 4 mld dolarów na pomoc krajom rozwijającym się, by ich rolnictwo stało się bardziej ekologiczne i odporne na zmiany klimatu, a gospodarka gruntami bardziej zrównoważona.
rozwiń zwiń