X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Jesteśmy lojalnym członkiem Unii Europejskiej". Andrzej Duda w "Viet Nam News"

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2021 13:29
Polska jest dziś krajem, który dynamicznie się rozwija oraz sprawnie wykorzystuje swoją upragnioną wolność i suwerenność - napisał prezydent Andrzej Duda w artykule opublikowanym w piątek na portalu wietnamskiego dziennika "Viet Nam News" w związku ze Świętem Niepodległości.
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej DudaFoto: Tomasz Kudala/Shutterstock
duda świeto pap 1200x660.jpg
Święto Niepodległości. Prezydent: zmierzano do tego, by nasz naród zniszczyć, ale nigdy się to nie udało

Prezydent podkreślił, że dzieje utraconej i z trudem odzyskanej państwowości sprawiły, iż Polacy postrzegają siebie samych i zmieniający się świat przede wszystkim przez pryzmat wolności i solidarności.

"Obecnie Polska sprawnie wykorzystuje swoją długo wyczekiwaną wolność i suwerenność" - ocenił.
"Stale zwiększamy nasz potencjał w obszarze usług, rolnictwa, infrastruktury energetycznej oraz obronności. Z partnerami zachodnimi połączyły nas silne więzi gospodarcze w zakresie wymiany handlowej i kooperacji przemysłowej" - dodał.

"Jesteśmy lojalnym członkiem Unii Europejskiej, który pomnaża jej sukcesy na polu globalnej rywalizacji i współpracy. Podejmujemy też znaczny wysiłek, aby chronić jej granice - szczególnie w ostatnich miesiącach" - zaznaczył Andrzej Duda.

Czytaj także:

Prezydent wyraził przy tym przekonanie, że tylko w oparciu o wolność, solidarność i szacunek dla prawa społeczność europejska zaradzi "piętrzącym się przed nią kryzysom". W tym kontekście wymienił dekompozycję światowego ładu geopolitycznego, wojnę hybrydową, troskę o bezpieczeństwo energetyczne, epidemiologiczne i żywnościowe, zmiany klimatyczne, masowe migracje, "wzmocnienie demokracji pozwalające uniknąć pokusy technokratycznego elitaryzmu, wolność słowa w warunkach komunikacji cyfrowej, społeczną odpowiedzialność ponadnarodowych korporacji i przedsiębiorstw sektora finansowego, globalny wyścig w obszarach nowych technologii, sztucznej inteligencji oraz eksploracji przestrzeni kosmicznej".

"Jeżeli Europejczycy chcą stawić im czoła, muszą działać razem. Muszą działać teraz" - napisał Andrzej Duda.

"Wyjątkowa wielowymiarowość"

Prezydent ocenił przy tym, że największym atutem Europy jest jej wewnętrzne zróżnicowanie, które zrodziło "wyjątkową wielowymiarowość, kreatywność i atrakcyjność naszego modelu cywilizacyjnego".

Według niego Polacy są przekonani, że przed Unią rysują się perspektywy rozwoju i wewnętrznego wzmocnienia, i podzielają te same aspiracje i nadzieje, które ożywiały ojców założycieli zjednoczonej Europy.

"Chcemy przyczyniać się do ich urzeczywistnienia – z myślą o nas samych i przyszłych pokoleniach" - zakończył swój artykuł prezydent.

Artykuł pt. "Wartość, która jednoczy Polaków" ukazał się na portalu anglojęzycznego wietnamskiego dziennika w ramach projektu "Opowiadamy Polskę Światu", realizowanego przez Instytut Nowych Mediów przy wsparciu Instytutu Pamięci Narodowej, Narodowego Banku Polskiego, Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Polskiej Agencji Prasowej. Wszystkie teksty projektu opublikowane są na portalu www.WszystkoCoNajwazniejsze.pl.

jb

Czytaj także

Święto Niepodległości. Para prezydencka oddała hołd marszałkowi Piłsudskiemu

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2021 14:00
Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą złożył kwiaty pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Parze prezydenckiej towarzyszył marszałek Senatu Tomasz Grodzki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wzruszająca scena na pl. Piłsudskiego. Para prezydencka dziękuje najstarszemu uczestnikowi powstania

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2021 14:29
Podczas centralnych obchodów Święta Niepodległości na placu Piłsudskiego w Warszawie doszło do wzruszającej sceny. Para prezydencka podeszła do powstańca, który był obecny na czwartkowych uroczystościach.
rozwiń zwiń