X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Górski Karabach: doszło do wymiany ognia między wojskami Armenii i Azerbejdżanu

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2021 21:23
Armenia i Azerbejdżan wzajemnie oskarżają się o spowodowanie wymiany ognia na wspólnej granicy, w pobliżu spornego terytorium Górskiego Karabachu. 
Górski Karabach, zdjęcie ilustracyjne
Górski Karabach, zdjęcie ilustracyjne Foto: PAP/Abaca

Według władz w Erywaniu, azerscy żołnierze usiłowali przeprowadzić ofensywę, która została jednak odparta przez armeńską armię. Z kolei zdaniem Baku, to armeńscy żołnierze zaatakowali azerskie wojska w kilku przygranicznych dystryktach.

charles michel pap 1200 .jpg
Ekspert OSW: UE przespała wojnę o Górski Karabach. Teraz próbuje nadrobić straty

Oddanie Górskiego Karabachu Azerbejdżanowi  

Ubiegłej jesieni doszło do kolejnej zbrojnej odsłony konfliktu o ten zamieszkały głównie przez Ormian, lecz otoczony przez terytorium Azerbejdżanu region. Walki trwały sześć tygodni i zakończyły się rozejmem, na mocy którego Armenia przekazała Azerbejdżanowi tereny przyległe do Górskiego Karabachu, kontrolowane od 1994 roku przez Ormian.

Wyjątkiem jest pięciokilometrowy pas tak zwanego korytarza laczyńskiego pozwalający na komunikację lądową między Armenią a terytorium Górskiego Karabachu.

nt

Czytaj także

Porozumienie ws. Górskiego Karabachu. Ekspert: Rosja chciała pokazać swoją dominującą rolę

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 18:04
- Komentatorzy wskazują na to, że do rozmów doszło między innymi z uwagi na to, że Rosja chciała pokazać swoją dominującą rolę, jeżeli chodzi o proces pokojowy w Górskim Karabachu - powiedział Mateusz Kubiak, ekspert od spraw kaukaskich. Odniósł się tym samym do podpisanego wczoraj w Moskwie porozumienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sytuacja w Górskim Karabachu. Media informują o regularnym niszczeniu ormiańskich kościołów

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 07:58
Na zajętych przez Azerów obszarach Górskiego Karabachu trwa systematyczne niszczenie ormiańskich kościołów, klasztorów i chaczkarów, czyli tradycyjnych kamiennych krzyży - informuje portal Vatican News.
rozwiń zwiń