more_horiz
Wiadomości

Europa epicentrum pandemii. Kolejne kraje rozważają wprowadzenie surowych obostrzeń

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2021 10:29
Niemcy są kolejnym krajem, który rozważa wprowadzenie drastycznych obostrzeń pandemicznych. Chodzi o ewentualny lockdown dla niezaszczepionych. Miałaby to być odpowiedź na rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem. Europa jest obecnie epicentrum pandemii.
Europa to obecnie epicentrum pandemii. Kolejne kraje rozważają lockdown
Europa to obecnie epicentrum pandemii. Kolejne kraje rozważają lockdownFoto: Shutterstock/Sergei Chuzavkov

Austria wprowadziła od wczoraj lockdown dla niezaszczepionych. Mogą oni wychodzić z domu jedynie do pracy, na niezbędne zakupy i do lekarza. Teraz nad podobnym rozwiązaniem zastanawiają się Niemcy. W ostatnich dniach w tym kraju notuje się około 50 tysięcy nowych zakażeń dziennie.

Shutterstock_1200_Austria
Wykluczenie z życia publicznego niezaszczepionych. W Austrii zaczyna obowiązywać zasada "2G"

Najgorsza w Europie sytuacja panuje obecnie w Rosji, na Ukrainie, w Rumunii i w Bułgarii. Ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski zapowiedział, że władze będą dawać pieniądze osobom, które się zaszczepią.

Władze sanitarne Stanów Zjednoczonych tymczasem w nowej rekomendacji odradzają podróże do Czech, do Węgier i na Islandię. Wszystko w związku z rosnącą liczbą nowych przypadków wirusa w tych krajach.

Czytaj także:

Na całym świecie na COVID-19 zmarło dotąd 5 milionów 107 tysięcy osób, a łączna liczba zakażeń to 253 miliony. Takie dane podają naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, którzy zajmują się monitorowaniem pandemii.

kp

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem