more_horiz
Wiadomości

"Obserwujemy duży ruch rosyjskiej armii przy granicy". Niepokojące dane ukraińskiego wywiadu

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2021 13:46
Naczelnik głównego zarządu wywiadu ministerstwa obrony Ukrainy Kyryło Budanow uważa, że "szczytowy okres gromadzenia rosyjskich wojsk w pobliżu ukraińskiej granicy przypadnie na styczeń 2022".
Rosja mobilizuje swoje siły wojskowe.
Rosja mobilizuje swoje siły wojskowe.Foto: mil.ru

- Zamysł Moskwy jest bardzo prosty - destabilizacja wewnątrz, przy wykorzystaniu wielu narracji, od antyszczepionkowców po niezadowolenie z różnych powodów. Dalej - kryzys migracyjny, który ma na celu oburzenie społeczeństwa, duży kryzys energetyczny, (...) kryzys gospodarczy - mówił w jednym z programów telewizyjnych. Cytowany w piątek przez RBK-Ukraina Budanow powiedział, że dzieje się to "na tle dużych ruchów rosyjskiej armii wraz z nagromadzeniem (sił Rosji - red.) w pewnym oddaleniu od granicy państwowej".

- To nagromadzenie będzie trwać i dojdzie do szczytowego momentu pod koniec stycznia - dodał naczelnik wywiadu. Dzień wcześniej portal pisał, że według wiceminister obrony Ukrainy Anny Malar jest bardzo prawdopodobne, że Rosja będzie destabilizować sytuację na Ukrainie tej zimy. Zaznaczyła, że dane ukraińskiego wywiadu są zbieżne w tej kwestii z informacjami zachodnich partnerów. 

Według ukraińskiej misji przy OBWE Rosja rozlokowała ponad 92 tys. wojskowych w regionach w pobliżu granicy z Ukrainą.

Możliwy płot

Ukraińskie służby nie wykluczają także przekierowania migrantów na jej granicę. Minister spraw wewnętrznych Denys Monastyrski w sprawozdaniu przed ukraińskim parlamentem zaznaczył, że w obliczu działań Rosji i Białorusi Ukraina potrzebuje uszczelnienia granicy w postaci płotu z siatki i drutu kolczastego, ze stuprocentowym pokryciem długości granicy monitoringiem wideo i sygnalizacją. Płot miałby mieć 1000 km długości wzdłuż granicy z Białorusią i ponad 1000 km z Rosją.

Czytaj także:

pg

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem