X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

300 tys. szczepionek AstraZeneki dla Rwandy. Polska aktywnie pomaga innym krajom w walce z pandemią

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2021 17:12
Polska przekazała Rwandzie 300 tys. szczepionek firmy AstraZeneki. - Jesteśmy pewni, że one się nie tylko nie zmarnują, ale będą bardzo szybko wykorzystane - podkreślił wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk.
Polska aktywnie włącza się w walkę z pandemią na świecie
Polska aktywnie włącza się w walkę z pandemią na świecieFoto: shutterstock.com/Michele Ursi

Podczas konferencji prasowej na lotnisku Chopina wiceminister tłumaczył, że ze strony Polski jest to kolejny gest solidarności wobec krajów, które takiej pomocy potrzebują.

- Rwanda jest krajem, który ma jeden z najwyższych poziomów wyszczepienia w Afryce i bardzo szybko potrafi absorbować te szczepionki, które przekażemy, więc jesteśmy pewni, że one się nie tylko nie zmarnują, ale będą bardzo szybko wykorzystane - powiedział wiceminister.

"Mamy też plan ewentualnie na przyszłe miesiące"

Prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski poinformował, że Polska do tej pory przekazała lub odsprzedała ok. 15 milionów szczepionek, w przygotowaniu są kolejne cztery miliony.

- Mamy też plan ewentualnie na przyszłe miesiące, jeżeli ten popyt w Polsce byłby zdecydowanie mniejszy, natomiast w ostatnich dniach widzimy, że zainteresowanie szczepieniami wzrosło. Zamówienia do punktów szczepień w ciągu ostatnich dwóch tygodni wzrosły dwukrotnie - podkreślił Michał Kuczmierowski.

Podziękowania od Rwandy

Ambasador Rwandy Anastase Shyaka podziękował Polsce za darowiznę i okazaną w ten sposób solidarność z jego krajem w obliczu pandemii. Ambasador powiedział, że w Rwandzie ok. 36 proc. dorosłych przyjęło co najmniej jedną dawkę szczepionki. Rząd tego kraju chciałby, żeby do połowy przyszłego roku poziom wszczepienia sięgnął 70 proc. Zaznaczył, że ludzie w Rwandzie chcą się szczepić, ale brakuje preparatów.

Wcześniej Polska wysłała szczepionki także m.in. do Kenii, Egiptu, Gruzji, na Ukrainę czy do Czarnogóry.

Posłuchaj
00:13 11408983_1.mp3 Polska przekazała Rwandzie 300 tys. szczepionek AstraZeneki (IAR)

Zobacz także: Waldemar Kraska: na własne życzenie mamy tak dużą liczbę nowych przypadków COVID-19

Czytaj także:

pb

Czytaj także

Europejska Agencja Leków apeluje: szczepionka jest kluczowa w walce z koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2021 16:45
W reakcji na rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem Europejska Agencja Leków apeluje do mieszkańców Unii o szczepienie się przeciw COVID-19. Ekspert agencji podkreślił, że szczepionki są kluczowym orężem w walce z pandemią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Austria walczy z kolejną falą COVID-19. Pełny lockdown i obowiązek szczepień

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2021 13:36
Od poniedziałku w Austrii zacznie obowiązywać pełny lockdown. Rząd zdecydował także - jako pierwszy w Europie - wprowadzić w kraju obowiązek szczepień na COVID-19. - To bolesne, że musimy sięgać aż po takie środki  - mówił szef austriackiego rządu Alexander Schallenberg.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Niemczech zatwierdzono nową ustawę o ochronie przed infekcjami. Niektóre restykcje zostaną zaostrzone

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2021 14:11
Premierzy niemieckich landów zatwierdzili w Bundesracie nową ustawę o ochronie przed infekcjami. Oznacza to, że niektóre obostrzenia przestaną obowiązywać. Inne zaś zostaną zaostrzone.
rozwiń zwiń