X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nowy wariant koronawirusa wykryty w Wielkiej Brytanii. "Omikron to wysoce zaraźliwa odmiana"

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2021 16:35
W Wielkiej Brytanii potwierdzono pierwsze dwa przypadki zakażenia nowym wariantem koronawirusa - Omikron. Brytyjski minister zdrowia Sajid Javid poinformował, że zostały podjęte natychmiastowe działania.
Obydwa przypadki zakażenia związane są z podróżą do Afryki Południowej
Obydwa przypadki zakażenia związane są z podróżą do Afryki PołudniowejFoto: PAP/EPA/PHILIPP GUELLAND

- Jeden znaleziono w Chelmsford, drugi w Nottingham. Obie osoby się izolują, podobnie jak członkowie ich gospodarstw domowych. Trwają kolejne badania, szukamy osób, które miały kontakt z zakażonymi - powiedział bytyjski minister zdrowia. Dodał, że oba przypadki są ze sobą powiązane.

Londyn zdecydował o zamknięciu granic dla kolejnych czterech państw Afryki. To Angola, Mozambik, Zambia i Malawi. W sumie zakaz podróżowania dotyczy już 10 afrykańskich krajów. Przybywać stamtąd mogą tylko mieszkańcy Królestwa, ale i tak przejść muszą dziesięciodniową kwarantannę w hotelu.

Co zrobi Boris Johnson?

Wieczorem odbędzie się konferencja prasowa premiera Borisa Johnsona, naczelnego lekarza kraju i głównego doradcy naukowego rządu. Mają przedstawić dalsze kroki.

Według Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) nowy wariant koronawirusa, stanowi "wysokie do bardzo wysokiego" zagrożenie dla Europy. Nowa odmiana uznawana jest za wysoce zaraźliwą.

Zobacz także: Waldemar Kraska w Programie 1 Polskiego Radia

koz