more_horiz
Wiadomości

"Moskwa testuje potencjalną reakcję Zachodu". Przydacz o możliwym ataku Rosji na Ukrainę

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2021 08:43
- Moskwa patrzy, w jaki sposób świat będzie reagował - czy się wystraszy, czy podejmie działania, czy ludzie będą popierać rządy we własnym kraju - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Marcin Przydacz, wiceminister spraw zagranicznych, odnosząc się do koncentracji rosyjskich wojsk w pobliżu granicy z Ukrainą. 
- Rosja testuje potencjalną reakcję świata zachodniego - powiedział Marcin Przydacz, komentując eskalację napięcia na granicy rosyjsko-ukraińskiej
- Rosja testuje potencjalną reakcję świata zachodniego - powiedział Marcin Przydacz, komentując eskalację napięcia na granicy rosyjsko-ukraińskiejFoto: PAP/ITAR-TASS/Marina Lystseva

Minister obrony narodowej Ukrainy Ołeksij Reznikow oświadczył, że przy granicach Ukrainy i na tymczasowo okupowanych ukraińskich terytoriach Rosja zgromadziła ponad 94 tys. żołnierzy, którzy mogą być wykorzystani w celu eskalacji napięcia i potencjalnej inwazji. Podkreślił przy tym, że w razie potrzeby armia ukraińska stawi opór

O możliwym ataku Rosji na Ukrainę mówił w "Sygnałach dnia" Marcin Przydacz, wiceminister spraw zagranicznych. - Na tym etapie odbywa się wojna psychologiczna, wytwarzanie presji - ocenił.

"Rosja testuje reakcję Zachodu"

- Myślę, że głównym planem Rosji jest osiągnięcie celów bez wykorzystania środków militarnych. Finalnie jest gotowa do tego, aby takich środków użyć, jeśli zobaczy słabość Zachodu. Ale jeśli będzie mogła uzyskać swoje cele bez nich, to na pewno będzie do tego dążyła - skomentował wiceminister.

Jak podkreślił, "mimo że zagrożenie jest realne, że prowadzona jest operacja na granicach, to najpierw Rosja testuje potencjalną reakcję świata zachodniego, rozprzestrzeniając różnego rodzaju teorie". - Moskwa patrzy, w jaki sposób świat będzie reagował - czy się wystraszy, czy zareaguje, czy ludzie będą popierać rządy we własnym kraju - zauważył Przydacz.

. .

Pytany o kazus aneksji Krymu, polityk ocenił, że "jest wielu polityków na Zachodzie, którzy chcieliby doprowadzić do zaakceptowania status quo". - Dziś państwo ukraińskie jest w nieco innej sytuacji wewnętrznie co do stanu armii i przygotowania na presję militarną - powiedział.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
22:01 S4_PCM_20211206061534(10168) (online-audio-converter.com).mp3 Wiceszef MSZ Marcin Przydacz o możliwym ataku Rosji na Ukrainę (Jedynka/Sygnały dnia)

***

Audycja: "Sygnały dnia"

ProwadzącyKatarzyna Gójska

GośćMarcin Przydacz (wiceszef MSZ)

Data emisji: 06.12.2021

Godzina emisji: 7.15

kp

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem