X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Bardzo trudne warunki w Libanie. Z Polski wyleci kolejny transport z pomocą

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2021 11:16
W poniedziałek zostanie wysłany do Libanu kolejny transport z pomocą humanitarną. Wsparcia bliskowschodniemu państwu udziela polska sekcja papieskiego stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Do Libanu trafią m.in. leki, artykuły chemiczne i mleko w proszku.
Liban wciąż zmaga się ze skutkami zeszłorocznego wybuchu w Bejrucie. A to nie jedyny problem tego bliskowschodniego państwa
Liban wciąż zmaga się ze skutkami zeszłorocznego wybuchu w Bejrucie. A to nie jedyny problem tego bliskowschodniego państwaFoto: Ali Chehade/Shutterstock

"Fundacja ICARE, działająca przy Kościele Grecko-Melchickim, alarmuje, że największymi ofiarami sytuacji ekonomicznej w Libanie są dzieci" - wskazało stowarzyszenie PKWP w komunikacie. Zwróciło uwagę, że w państwie tym zamkniętych może zostać ok. 1500 katolickich szkół. "Brakuje środków na ich utrzymanie, a rodzice, którzy np. w sektorze publicznym zarabiają 40 dolarów, nie są w stanie zapłacić 20 dolarów za miesięczne czesne" - podkreślono.

Do Libanu wcześniej przekazana została kwota 500 tys. euro. Środki te Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie zebrało w Dniu Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

Jak powiedział dyrektor sekcji polskiej Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie ksiądz profesor Waldemar Cisło pomoc dla Libanu, który przeżywa głęboki kryzys gospodarczy, spotęgowany korupcją i wybuchem gazu w Bejrucie jest szczególnie nagląca.

Posłuchaj
00:28 Ks. prof..mp3 Ks. prof. Waldemar Cisło o problemach katolickich szkół w Libanie (IAR)

Trudna sytuacja w Libanie. Do kraju zostaną wysłane m.in. leki i środki czystości

Samolot odleci do Bejrutu przy wsparciu Ministerstwa Obrony Narodowej. Dary otrzymano m.in. od polskich firm. - Na pokładzie samolotu, który 6 grudnia leci do Libanu, jest 8 ton mleka w proszku od Fundacji PKP, 2 tony lekarstw od Polfy Tarchomin oraz chemia i środki czystości, które otrzymaliśmy od PGD Polska - powiedział ks. Piotr Wojtasiński, specjalista ds. międzynarodowych projektów humanitarnych PKWP.

Leki, jakie Stowarzyszenie PKWP otrzymało od Polfy Tarchomin, można przechowywać bez lodówki. Jest to o tyle ważne, że właściwe przechowywanie lekarstw jest w Bejrucie utrudnione. - W stolicy mieszkańcy mają dostęp do prądu od jednej do dwóch godzin dziennie - podkreślił ks. prof. Cisło.

Po wojnie na Bliskim Wschodzie Chrześcijanie w Libanie stanowią jedną trzecią obywateli. Bezrobocie w tym kraju wynosi 70 procent, a tysiące rodzin, po ubiegłorocznym wybuchu gazu w Bejrucie, pozostaje bezdomnych.

***

Edukację dzieci w Libanie można wesprzeć, wysyłając wiadomość SMS o treści RATUJE na nr 72405.

Czytaj także:

ms

Czytaj także

Papież Franciszek przyjął premiera Libanu. Celem wizyty Mikatiego było omówienie sytuacji w kraju

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 14:55
Papież Franciszek przyjął w Pałacu Apostolskim premiera Libanu Nadżiba Mikatiego. Rozmowa dotyczyła obecnej sytuacji w kraju, zwłaszcza pod kątem kryzysu politycznego i warunków społeczno-gospodarczych. Szef libańskiego rządu spotkał się również z sekretarzem stanu kardynałem Pietro Parolinem i szefem dyplomacji abp Paulem Richardem Gallagherem.
rozwiń zwiń