more_horiz
Wiadomości

Ambasador RP w Mińsku: Włodek Pac wytrwale ukazywał dramatyczne okoliczności, w jakich przychodzi żyć Białorusinom

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2021 19:30
- Włodzimierz Pac poprzez swoje korespondencje wytrwale ukazywał obraz przyjaznych Białorusinów i także dramatycznych okoliczności, w jakich przychodzi im żyć – przekazał Ambasador RP w Mińsku Artur Michalski, wspominając w osobistym komentarzu wieloletniego korespondenta Polskiego Radia na Białorusi.
Włodzimierz Pac
Włodzimierz PacFoto: Artur Michalski, Ambasador RP na Białorusi

- Kiedy stawałem przed mikrofonem, który trzymał Pan Redaktor, ustępowała naturalna trema. Jego ciepły głos, spokojny i życzliwy wyraz twarzy, ośmielały rozmówców – wspomina Ambasador RP na Białorusi Artur Michalski w osobistym wspomnieniu, przekazanym Polskiemu Radiu.

Włodzimierza Paca interesowało, co dzieje się naprawdę, i to, co istotne. W swoich korespondencjach wytrwale ukazywał obraz przyjaznych Białorusinów i dramatycznych okoliczności, w jakich przychodzi im żyć. Włodek Pac zawsze był z nami, gdy działo się coś ważnego. Pozostanie w naszej pamięci – przekazał Polskiemu Radiu Ambasador RP na Białorusi Artur Michalski.

***

Wieloletni korespondent Polskiego Radia na Białorusi Włodzimierz Pac zmarł w Mińsku w wieku 54 lat. Pozostawił żonę i dwoje dzieci.

Włodzimierz Pac był związany z Polskim Radiem od 1992 roku, początkowo z Redakcją Białoruską w Programie V, potem w 1995 roku został delegowany do Mińska. W latach 2007-2010 był korespondentem Polskiego Radia w Rosji, a następnie ponownie w Białorusi.

Był wybitnym specjalistą ds. Białorusi i spraw wschodnich. Z wyjątkowym znawstwem przybliżał obraz białoruskiej rzeczywistości w wielu jej płaszczyznach, także tych prawie w Polsce nieznanych. Był powszechnie lubiany przez swoich kolegów, rozmówców i inne osoby, które miały okazję go poznać, dzięki Jego życzliwości, otwartości, mądrości, chęci pomocy, wsparciu udzielonym wielu osobom.

Czytaj także:

***

Zdjęcia Włodzimierza Paca autorstwa Ambasadora RP w Mińsku, Pana Artura Michalskiego

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem