more_horiz
Wiadomości

Niemcy: mężczyzna zastrzelił dwójkę dzieci i poważnie ranił ich matkę. Następnie popełnił samobójstwo

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2021 16:47
W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia w Glinde na północy Niemiec doszło do rodzinnej tragedii. Z informacji, które opublikowała gazeta "Bild" wynika, że mężczyzna zabił dwoje dzieci w wieku 11 i 13 lat, poważnie ranił ich matkę z broni palnej, a następnie się zastrzelił.   
Mężczyzna zastrzelił dwoje dzieci, poważnie ranił ich matkę, a później popełnił samobójstwo
Mężczyzna zastrzelił dwoje dzieci, poważnie ranił ich matkę, a później popełnił samobójstwo Foto: FooTToo/Shutterstock

W niedzielę tuż przed godz. 23 mieszkańcy 16-tysięcznej miejscowości położonej w okolicach Hamburga usłyszeli kilka strzałów dochodzących z jednego z domów jednorodzinnych. Wezwane na miejsce policja i pogotowie znaleźli ciężko ranną kobietę, którą zabrano do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że sprawca wcześniej zastrzelił dwoje dzieci, a następnie popełnił samobójstwo. "W domu znaleziono broń" - zaznacza "Bild".

Według wstępnych informacji cała czwórka to członkowie rodziny. "Z pierwszych ustaleń wynika, że incydent miał podłoże rodzinne" - podaje "Bild" i dodaje, że prokuratura nie chciała dotąd potwierdzić, czy 44-latek to biologiczny ojciec dzieci. Nie podano też informacji na temat narodowości sprawcy.

Inna tragedia

Z kolei na początku grudnia w budynku mieszkalnym Koenigs Wusterhausen na południe od stolicy Niemiec funkcjonariusze policji odnaleźli ciała pięciu osób. Jak podały władze, na zwłokach widniały rany postrzałowe i kłute. 

Policję zawiadomił zaniepokojony sąsiad, który zadzwonił na numer alarmowy. Mężczyźnie wydawało się podejrzane to, że od jakiegoś czasu w sąsiednim domu nic się nie dzieje. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce znaleźli w mieszkaniu zmasakrowane zwłoki. 

Czytaj więcej: 

nj

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem