X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Żyje w poczuciu opuszczenia i strachu". Francuz przetrzymywany w Iranie rozpoczął strajk głodowy

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2021 17:20
Jak poinformowała rodzina Benjamin Briere rozpoczął on strajk głodowy, aby zaprotestować przeciwko warunkom, w jakich jest przetrzymywany. Francuz został aresztowany w Iranie ponad półtora roku temu za rzekome szpiegostwo. 
Benjamin Briere rozpoczął strajk głodowy
Benjamin Briere rozpoczął strajk głodowyFoto: Shutterstock/Borna_Mirahmadian

36-letni Benjamin Briere został aresztowany w maju 2020 roku podczas podróży kamperem po Iranie. Według władz w Teheranie robił "zdjęcia zakazanych obszarów" rekreacyjnym dronem w rezerwacie przyrody na pustyni w pobliżu granicy Iranu z Turkmenistanem. Ma być sądzony za "szpiegostwo" i "rozpowszechnianie propagandy" przeciwko systemowi politycznemu Iranu, za co grozi kara śmierci.

Strajk głodowy 

- Benjamin rozpoczął strajk głodowy 25 grudnia, ponieważ nie pozwolono mu zadzwonić do nas na święta Bożego Narodzenia. Chce także w ten sposób zaprotestować przeciwko maltretowaniu, którego doświadcza od 20 miesięcy, oraz uzmysłowić władzom Francji absurd tej sytuacji. Żyje w poczuciu opuszczenia i strachu - powiedziała siostra Francuza Blandine agencji AFP.

Benjamin Briere jest przetrzymywany w więzieniu Walikabad w Meszhedzie w północno-wschodnim Iranie. - On nie widzi żadnych zmian w swojej sytuacji - skarżyła się jego siostra. Dodała, że "został aresztowany bez powodu". - To całkowicie nielegalne, ale my nic nie wiemy. Benjamin potrzebuje więcej działań francuskiej dyplomacji - mówiła. 

Jak pisze AFP, francuskie ministerstwo spraw zagranicznych zapowiedziało w poniedziałek, że będzie śledziło sprawę Briere'a "z największą uwagą" i będzie utrzymywać z nim "regularny kontakt" pod ochroną konsularną. -  Skorzystał z kolejnej wizyty konsularnej we wtorek 21 grudnia, a dziś skontaktowała się z nim nasza ambasada - powiedział zastępca rzecznika MSZ w Paryżu. 

Czytaj więcej:

nj

Czytaj także

"Przez błędy wywiadu zginęło tysiące cywilów". "NYT" ujawnia tajne raporty ws. wojny na Bliskim Wschodzie

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2021 03:34
Amerykański dziennik "New York Times" ujawnia tajne akta Pentagonu, z których wynika, że wywiad USA podczas wojny przeciwko terrorystom na Bliskim Wschodzie popełniał poważne błędy przy wskazywaniu celów dla ataków dronów. Dokumenty pokazują wadliwe działanie wywiadu, złe wybieranie celów, przypadki śmierci cywilów w danych latach i rzadkość sytuacji, gdy kogokolwiek pociągnięto do odpowiedzialności - pisze gazeta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niespokojnie na Półwyspie Arabskim. Wymiana ognia i ofiary śmiertelne

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2021 10:24
W wyniku wzajemnych ataków rakietowych w Arabii Saudyjskiej i Jemenie zginęło 5 osób.
rozwiń zwiń