more_horiz
Wiadomości

Wielka Brytania wprowadza nowe obostrzenia w szkołach średnich. Sprawdź czego dotyczą

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2022 15:48
Do 26 stycznia Anglia wprowadza obowiązek noszenia maseczek na lekcjach. Nowe wytyczne dotyczyć będą uczniów szkół średnich. Celem tych zmiany jest ograniczenie rozprzestrzenianie się w Wielkiej Brytanii zakażeń wariantem omikron. 
Anglia wprowadza obowiązek noszenia maseczek na lekcjach
Anglia wprowadza obowiązek noszenia maseczek na lekcjach Foto: shutterstock/Rido

Po przerwie świątecznej uczniowie w całej Wielkiej Brytanii wracają do nauki stacjonarnej. W szkole będą musieli przejść test na COVID-19.

Anglia była jedynym z czterech krajów Wielkiej Brytanii, w których nie ma obecnie obowiązku noszenia maseczki podczas lekcji, choć niektóre placówki i władze lokalne wprowadziły taki wymóg. Zasłanianie ust i nosa obowiązywało w szkołach w Anglii między 8 marca a 17 maja ubiegłego roku. Zgodnie z nowymi wytycznymi, nauczyciele z angielskich szkół średnich będą mogli prowadzić lekcję bez maseczki.

Rząd zapowiedział również, że w ramach walki z koronawirusem udostępni angielskim placówkom przedszkolnym, szkołom i uczelniom w sumie 7 000 urządzeń do oczyszczania powietrza. Mają one trafić do placówek, w których otwieranie drzwi i okien nie jest wystarczające dla skutecznej ochrony przed koronawirusem. W Anglii jest około 24 i pół tysiąca szkół.

Czytaj więcej:

Zobacz także: Urszula Pasławska w audycji "Sygnały Dnia"

 

nj

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem