more_horiz
Wiadomości

"Supertanie paliwo z Polski". Niemcy zachwyceni cenami na naszych stacjach benzynowych

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2022 13:43
Kuszeni dobrymi cenami Niemcy masowo tankują na polskich stacjach benzynowych - możemy przeczytać na stronach portalu wPolityce.pl
Tanke,Polen - niemiecki tabloid o zaletach tankowania w Polsce.
"Tanke,Polen" - niemiecki tabloid o zaletach tankowania w Polsce.Foto: Shutterstock/Nick Shoe

Już nie tylko zakupy w polskich delikatesach i korzystanie z usług polskiego fryzjera, ale też stacje benzynowe stały nie lada atrakcją dla niemieckiego konsumenta.

"Tanke, Polen" - tą żartobliwą grą słów niemiecki tabloid "Bild" opisuje nową formę turystyki. Usytuowane przy granicy polskie stacje benzynowe zyskały nowych, zadowolonych klientów.

Dziennik wskazuje, że obywatele Niemiec dostrzegli korzyści z tankowania u swojego wschodniego sąsiada, gdzie paliwo jest znacznie tańsze. 

"Paliwo u sąsiadów supertanie. Niemcy oszczędzają 58 centów na każdym litrze" - napisał dziennik "Bild".

"Pełny bak i portfel"

Tabloid pokusił się o zrelacjonowanie pozytywnych opinii niemieckich obywateli, którzy wjeżdżali z Polski z pełnym bakiem i pełniejszym portfelem. - Pełne 20 euro zaoszczędzone na samym oleju napędowym. Jeśli wyjdę teraz tanio zjeść, będzie to bardzo opłacalna podróż przez granicę - powiedział student ekonomii z Görlitz.

Inny z zadowolonych klientów dodał, że miał prawie pełny bak, gdy zobaczył niskie ceny. - Szarpnąłem samochodem. Ale zmieszczę tylko 22,18 litra oleju napędowego. Zaoszczędzone co najmniej 8,87 euro. Przy prawie pustym zbiorniku kosztowałoby to aż 24 euro!

Jak wskazuje portal wPolityce.pl, ożywiony ruch na polskich stacjach benzynowych zawdzięczamy rozwiązaniom z tak zwanej tarczy antyinflacyjnej. W Polsce obowiązuje bowiem obniżona akcyza na paliwo, której tak zazdroszczą nam Niemcy.

Czytaj także:

bild.de/wPolityce.pl/es

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem