more_horiz
Wiadomości

Wielka Brytania: żołnierze lekarstwem na braki w służbie zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2022 10:20
Z powodu nadmiernego obłożenia chorych od wczoraj 17 szpitali w Anglii zgłosiło braki kadrowe. Służbę zdrowia mają wspomóc żołnierze, którzy będą m.in. przyjmować nowych pacjentów, a także wykonywać podstawowe badania. 
Wielka Brytania. W Londynie w szpitalach mają pomagać żołnierze
Wielka Brytania. W Londynie w szpitalach mają pomagać żołnierze Foto: PAP/EPA/ VICKIE FLORES

Brytyjska armia skierowała dwustu żołnierzy do pracy w londyńskich szpitalach. Wojskowi mają uzupełnić braki kadrowe w stołecznej służbie zdrowia.

Przez najbliższe trzy tygodnie w londyńskich szpitalach będzie pracowało 40 lekarzy wojskowych i 160 pracowników personelu dyżurnego.

Żołnierze będą przyjmować nowych pacjentów, wykonywać podstawowe badania i dbać o dostawy zapasów do szpitali, tak, aby personel medyczny mógł skupić się na ciężko chorych pacjentach.

Wielka Brytania. Znaczny wzrost liczby zakażeń

Szpitale w Londynie mają problemy spowodowane dużą liczbą chorych na COVID-19. Na początku grudnia w stołecznych placówkach było 1 100 pacjentów covidowych. W ciągu miesiąca ich liczba wzrosła prawie czterokrotnie.

Z powodu nadmiernego obłożenia chorych od wczoraj 17 szpitali w Anglii zgłosiło braki kadrowe. To ponad 10 procent wszystkich placówek. Liczba pacjentów covidowych rośnie w całej kraju, co jest spowodowane pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa - omikronu.

W Wielkiej Brytanii około 1 800 żołnierzy wspiera służbę zdrowia w walce z pandemią. Pomagają w pogotowiu ratunkowym i w przy programie szczepień na COVID-19.

Zobacz także:

Zobacz także: dr Michał Sutkowski w "Sygnałach dnia"

bartos

Zobacz także

Zobacz także