more_horiz
Wiadomości

Nowy Jork, New Jersey i Connecticut pod śniegiem. Ogromne utrudnienia w komunikacji

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2022 00:10
Burze śnieżne w piątkową noc nad północnym wschodem USA m.in. w stanach Nowy Jork, New Jersey i Connecticut utrudniły komunikację. Rano odwołano ok. 800 lotów, nie kursowały lub opóźnione były pociągi, wiele szkół zawiesiło zajęcia.
Burze śnieżne w piątkową noc nad północnym wschodem USA m.in. w stanach Nowy Jork, New Jersey i Connecticut utrudniły komunikację.
Burze śnieżne w piątkową noc nad północnym wschodem USA m.in. w stanach Nowy Jork, New Jersey i Connecticut utrudniły komunikację. Foto: PAP/EPA/JUSTIN LANE

Krajowa Służba Meteorologiczna podała, że do 7 rano na lotnisku LaGuardia spadło blisko 22 cm śniegu, a w Central Parku 14 cm. Na niektórych obszarach w centralnej i wschodniej części Long Island, jak również na wybrzeżu Jersey, było ćwierć metra do 30,5 cm śniegu. W Bridgeport, w Connecticut, odnotowano ponad 20 cm.

Odwołane loty i problemy z dojazdem 

Około 340 lotów zostało odwołanych na lotnisku LaGuardia i 223 na lotnisku JFK do godziny 8:30 rano. Kolejne 230 lotów odwołało lotnisko Newark.

Tysiące ludzi miało kłopoty z dojazdami do pracy. Pociągi kolei podmiejskiej Metro-North, obsługującej przedmieścia na północ od miasta Nowy Jork, kursowały według sobotniego rozkładu jazdy. Rano zawiesił usługi na kilka godzin system kolejki PATH z New Jersey do Nowego Jorku. Spowolniony był ruch na autostradach i ulicach.

Także w Connecticut, w rejonie Nowej Anglii doszło do opóźnień i odwołania lotów. Spowolniony był ruch uliczny i kolejowy.

Wypadki drogowe

Krajowa Służba Meteorologiczna ostrzegając przed śliskimi drogami, wzywała kierowców do zachowania ostrożności. Gubernator Nowego Jorku Kathy Hochul apelowała o unikanie niepotrzebnych podróży ze względu na możliwość oblodzenia dróg i słabą widoczność, a także groźbę wiatru sięgającego w porywach do 65 km na godzinę. Miasto Nowy Jork ogłosiło alarm śnieżny, który ma obowiązywać co najmniej do piątkowego wieczora.

Według policji hrabstwa Westchester w wypadku drogowym zginęła jedna osoba. Drugą ofiarę śmiertelną odnotowano w East Rutherford, w New Jersey.

W New Jersey gubernator Phil Murphy ogłosił stan wyjątkowy, który rozpoczął się w czwartek o godz. 22.00, i nakazał urzędom stanowym opóźnić otwarcie do godz. 11 w piątek. Tego dnia rano powiedział, że podczas śnieżycy na drogach stanu doszło do 90 wypadków.

Czytaj także:

jbt

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem