X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Większości grozi śmierć". Szef ONZ ostrzega przed katastrofą głodu w Afganistanie

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 12:25
Szef Organizacji Narodów Zjednoczonych informuje, że "większości Afgańczyków grozi śmierć". Sprawa dotyczy nagłego pogorszenia się sytuacji humanitarnej w przejętym przez talibów kraju. Dodatkowo w tym rejonie rozpoczęła się ostra zima. ONZ apeluje o pomoc finansową dla Afgańczyków.
Antonio Guterres: nieogrzewane szpitale pełne są niedożywionych dzieci
Antonio Guterres: nieogrzewane szpitale pełne są niedożywionych dzieci Foto: ALI KHARA/Reuters/Forum

Szef ONZ Antonio Guterres podkreślał, że bieda w Afganistanie dotknęła już większości społeczeństwa, a jej rozmiary stale rosną. - Dzieci są sprzedawane, by wyżywić innych członków rodziny. Nieogrzewane szpitale pełne są niedożywionych dzieci. A ludzie palą swoje majątki, by móc się ogrzać - mówił Antonio Guterres.

Kilka dni temu ONZ ogłosiła zbiórkę na pomoc humanitarną dla Afganistanu. By dostarczyć najbardziej potrzebną pomoc trzeba będzie, zdaniem organizacji, zebrać aż 5 miliardów dolarów. Szef ONZ zaapelował równocześnie do krajów Zachodu, by odmroziły afgańskie pieniądze na zagranicznych kontach. Zostały one zablokowane wraz z dojściem talibów do władzy.

Sytuacja w Afganistanie

Kryzys w Afganistanie trwa już od kilku lat, ale sytuacja znacznie pogorszyła się w sierpniu, gdy talibowie przejęli władzę. Kraj został odcięty od zagranicznej pomocy, dzięki której do tej pory mógł przetrwać. Ludzie stracili też większość oszczędności.

Szacuje się, że teraz natychmiastowej pomocy potrzebuje co najmniej 22 miliony Afgańczyków. ONZ twierdzi, że na wiosnę poniżej progu ubóstwa może znaleźć się nawet 96 procent mieszkańców kraju.

Posłuchaj
00:53 11500909_1.mp3 Antonio Guterres: dzieci są sprzedawane, by wyżywić innych członków rodziny (IAR)

Czytaj więcej:

nj

Czytaj także

Talibowie walczą o uznanie międzynarodowe. Dr Górka-Winter: dla nich to sprawa kluczowa

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 21:02
- Dla talibów sprawa uznania międzynarodowego jest kluczowa. Dwa miesiące po przejęciu władzy bez większego oporu sprawia, ich zdaniem, że władza w Afganistanie powinna zostać uznana - powiedziała w Polskim Radiu 24 dr Beata Górka-Winter z UW. Gościem "Kontrapunktu" był także Marcin Krzyżanowski z Warsaw Institute. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Chcemy sprawiedliwości". Odważny protest afgańskich kobiet na ulicach Kabulu

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2021 16:02
Kilkadziesiąt Afganek przeszło ulicami Kabulu, domagając się do talibów poszanowania swoich praw i żądając zaprzestania mordowania osób powiązanych z obalonym rządem. Kobiety skandowały "sprawiedliwość". Zostały zatrzymane.
rozwiń zwiń