more_horiz
Wiadomości

Chiny chcą pomóc przy budowie hubu logistycznego w Polsce. Andrzej Duda rozmawiał z Xi Jinpingiem

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2022 11:10
Chiny wyraziły chęć pomocy przy budowie hubu logistycznego w Polsce. To dzięki niemu nasz kraj mógłby stać się kluczowym węzłem w łańcuchu dostaw między Chinami a Europą. To właśnie takie deklaracje padły po spotkaniu Andrzeja Dudy i Xi Jinpinga, do którego doszło dziś w Pekinie. Według komunikatu wydanego przez stronę chińską, który został opublikowany przez agencję Xinhua, Chiny zadeklarowały też zwiększenie zakupów polskich produktów rolno-spożywczych.
Zakończyło się spotkanie prezydentów Polski i Chin
Zakończyło się spotkanie prezydentów Polski i Chin Foto: shutterstock/TomaszKudala, PAP/EPA/ HOW HWEE YOUNG

Jak pisze Xinhua, prezydent Chin wyraził nadzieję na dalsze wzmacnianie relacji obu państw w ramach mechanizmu współpracy Chin z Europą Środkowo-Wschodnią i w ramach inicjatywy Pasa i Szlaku. Przywódca Chin wyraził także wsparcie dla chińskich firm, które zdecydują się na inwestycje w Polsce.

Jak napisano w depeszy agencji Xinhua, wyrażono również nadzieję, że Polska zapewni chińskim przedsiębiorstwom uczciwe, sprawiedliwe i pozbawione dyskryminacji środowisko biznesowe.

Podziękowania Andrzeja Dudy 

Z kolei prezydent Andrzej Duda - jak pisze Xinhua - miał podziękować chińskim władzom za przekazanie materiałów medycznych w czasie pandemii koronawirusa. Zadeklarował też chęć wzmocnienia relacji gospodarczych.

Dziś prezydent RP spotkać się ma także z szefem MKOl Thomasem Bachem. O ile kalendarz spotkań pozwoli, prezydent RP kibicować ma też polskim skoczkom startującym na skoczni w Zhangjiakou.

Posłuchaj
00:34 11542016_1.mp3 Zakończyło się spotkanie prezydentów Polski i Chin (IAR)

Czytaj także:

nj

Zobacz także

Zobacz także