more_horiz
Wiadomości

Kreml: uznanie niepodległości Donbasu będzie złamaniem porozumień mińskich

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2022 14:09
Rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow przekazał dziennikarzom, że Kremla przyznał, że uznanie niepodległości samozwańczych regionów Ukrainy: ługańskiego i donieckiego będzie złamaniem porozumień mińskich.
Władimir Putin nie zgodził się z opinią Dumy Państwowej wskazując, że uznanie niepodległości donbaskich republik separatystycznych jest sprzeczne z porozumieniami mińskimi
Władimir Putin nie zgodził się z opinią Dumy Państwowej wskazując, że uznanie niepodległości donbaskich republik separatystycznych jest sprzeczne z porozumieniami mińskimiFoto: Shutterstock/Pukhov K

We wtorek Duma Państwowa przyjęła rezolucję rekomendującą Władimirowi Putinowi uznanie niepodległości separatystów. Krok ten skrytykowali przedstawiciele Ukrainy oraz państw Unii Europejskiej i NATO.

W trakcie spotkania z dziennikarzami rzecznik Kremla przyznał, że rzeczywiście uznanie przez Rosję niepodległości Donbasu byłoby sprzeczne z porozumieniami mińskimi. Dmitrij Pieskow podkreślił, że dla Władimira Putina priorytetem w kwestii uregulowania sytuacji w Donbasie jest realizacja mechanizmów przyjętych w ramach tych porozumień.

Czytaj także:

W ocenie części rosyjskich komentatorów niezależnych, działania na rzecz uznania niepodległości separatystów są elementem presji, jaką Rosja wywiera na Kijów i zachodnie stolice. Przedstawiciele Unii Europejskiej i NATO zwrócili uwagę, że uznanie przez Rosję niepodległości Donbasu oznaczałoby kolejne naruszenie integralności terytorialnej Ukrainy i pogwałcenie prawa międzynarodowego.

Posłuchaj
00:42 11561686_1.mp3 Zdaniem rzecznika Kremla dla Władimira Putina priorytetem w kwestii uregulowania sytuacji w Donbasie jest realizacja mechanizmów przyjętych w ramach porozumień mińskich. O szczegółach z Moskwy Maciej Jastrzębski (IAR) 

st

Zobacz także

Zobacz także