more_horiz
Wiadomości

"Konieczne zablokowanie na zawsze". Polscy europosłowie o wstrzymaniu certyfikacji Nord Stream 2

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2022 06:31
- Konieczne jest natychmiastowe uniezależnienie się od Rosji oraz zablokowanie Nord Stream 2 na zawsze - przyznali polscy europosłowie Anna Fotyga oraz Jerzy Buzek.
Anna Fotyga i Jerzy Buzek o wstrzymaniu certyfikacji Nord Stream 2: konieczne zablokowanie na zawsze
Anna Fotyga i Jerzy Buzek o wstrzymaniu certyfikacji Nord Stream 2: konieczne zablokowanie na zawszeFoto: Maximillian cabinet/Shutterstock

Anna Fotyga i Jerzy Buzek skomentowali wczorajszą decyzję władz w Berlinie o wstrzymaniu do odwołania procesu zatwierdzania drugiej magistrali rosyjsko-niemieckiego Gazociągu Północnego. To reakcja na uznanie przez Rosję niepodległości samozwańczych republik na Ukrainie - donieckiej i ługańskiej oraz wysłanie tam wojsk.

"Ta geopolityczna broń musi zostać usunięta na zawsze"

Gazociąg, który czekał na zgodę niemieckiego regulatora, na razie nie ruszy. "Trzeba było kolejnego rażącego naruszenia międzynarodowego prawa, by zawiesić Nord Stream 2" - napisał na Twitterze europoseł Jerzy Buzek dodając, że to nie wystarczy. "Ta geopolityczna broń musi zostać usunięta na zawsze" - podkreślił.

Europosłanka Anna Fotyga przypomniała, że pracowała nad 13 apelami Parlamentu Europejskiego o wstrzymanie Nord Stream 2 i najwyższy czas na wdrożenie tych wezwań. Dodała, że wstrzymanie certyfikacji nie rozwiąże problemu, bo nie ograniczy ani o m3 ilości rosyjskiego gazu trafiającego na europejski rynek. "Konieczne jest natychmiastowe uniezależnienie się od Rosji, jak konsekwentnie robi to polski rząd" - napisała Anna Fotyga.

Posłuchaj
00:49 11576312_1.mp3 A.Fotyga i J.Buzek o wstrzymaniu certyfikacji Nord Stream 2 - konieczne zablokowanie na zawsze. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)

Zobacz także:

Zobacz także: szef MON Mariusz Błaszczak w "Sygnałach dnia"


dn

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także