more_horiz
Wiadomości

Szef MSZ Ukrainy apeluje o pomoc. "Świat może i musi powstrzymać Putina"

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2022 06:31
- Nałóżcie niszczycielskie sankcje na Rosję, odizolujcie ją i dajcie nam broń - szef MSZ Ukrainy Dmytro Kułeba zaapelował do świata o pomoc. Rosja rozpoczęła nad ranem atak na Ukrainę. W wielu miastach słychać wybuchy. Trwają rakietowe ataki na obiekty wojskowe.
Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba
Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro KułebaFoto: PAP/EPA/OLIVIER HOSLET

"Putin właśnie rozpoczął inwazję na Ukrainę na pełną skalę. Spokojne ukraińskie miasta są atakowane. To jest agresja. Ukraina obroni się i wygra. Świat może i musi powstrzymać Putina. Nadszedł czas na działanie" - zaapelował Dmytro Kułeba na Twitterze.

"Nałóżcie niszczycielskie sankcje na Rosję, odizolujcie ją i dajcie nam broń" - zaapelował do światowych przywódców szef MSZ Ukrainy.

"Świat musi działać natychmiast. Stawką jest przyszłość Europy i świata. Lista rzeczy do zrobienia: 1. Niszczycielskie sankcje wobec Rosji natychmiast, w tym SWIFT. 2. Całkowicie odizolujcie Rosję wszelkimi sposobami, we wszystkich formatach. 3. Broń, sprzęt dla Ukrainy. 4. Pomoc finansowa. 5. Pomoc humanitarna" - wezwał Kułeba na Twitterze.


O 5 rano (4 w Polsce) siły zbrojne Rosji zaatakowały granicę ukraińską w kilku miejscach - podała w czwartek w nocy agencja Interfax-Ukraina.

Posłuchaj
00:38 11578991_1-buszko.mp3 Rosja rozpoczęła atak na Ukrainę. W wielu miastach słychać wybuchy. Trwają rakietowe ataki na obiekty wojskowe. O szczegółach Paweł Buszko (IAR) 

"Rozpoczęła się inwazja, doszło do ataków rakietowych na budynki wojskowe i lotniska w Kijowie oraz Charkowie" - napisał na Facebooku doradca ukraińskiego ministerstwa spraw wewnętrznych Anton Geraszenko.

"Trwa ostrzał artyleryjski granicy" - dodał.

W Kijowie wyją syreny alarmowe - donosi korespondent Polskiego Radia Paweł Buszko. W obawie przed atakiem z powietrza mieszkańcy ukraińskiej stolicy przenoszą się z mieszkań do schronów.

paw/

Zobacz także

Zobacz także