more_horiz
Wiadomości

"120 tys. nazwisk i numerów służbowych". Ukraiński portal publikuje dane rosyjskich żołnierzy

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2022 12:20
Portal Ukraińska Prawda poinformował, że otrzymał nazwiska, numery służbowe i miejsce służby 120 tys. żołnierzy uczestniczących w ofensywie rosyjskiej na Ukrainie.
Ukraiński portal opublikował dane 120 tys. żołnierzy uczestniczących w agresji na Ukrainę
Ukraiński portal opublikował dane 120 tys. żołnierzy uczestniczących w agresji na UkrainęFoto: shutterstock.com/photo.ua

Ukraińska Prawda informuje, że otrzymała tę listę od Ośrodka Strategii Obronnych (COS), ośrodka analitycznego w Kijowie, ten zaś uzyskał ją "z wiarygodnych źródeł".

Na portalu można zobaczyć wykaz tych nazwisk.

Czytaj także:

Ataki hakerów na Rosję

"Wiadomość do Władimira Putina: Niedługo poczujesz gniew wielu hakerów na całym świecie" - napisali w poniedziałek wieczorem na Twitterze hakerzy z grupy Anonymous.

W niedzielę w nocy aktywiści Anonymous ogłosili na Twitterze, że zablokowali dostęp do szeregu rządowych stron internetowych Rosji i Białorusi.

Następnego dnia padły strony internetowe rosyjskiej państwowej agencji prasowej TASS i innych rosyjskich mediów. Hakerzy podmienili ich zawartość z apelem o powstrzymanie Władimira Putina i zarządzonej przez niego inwazji na Ukrainę.

Zapowiedź kolejnych ataków

"Niedługo poczujesz gniew wielu hakerów na całym świecie" - napisano na polskojęzycznym koncie powiązanym z grupą hakerów.

W dniu inwazji Rosji na Ukrainę, w czwartek 24 lutego, kolektyw hakerski Anonymous zamieścił na Twitterze oświadczenie o wypowiedzeniu agresorowi "cyberwojny". Od tamtego momentu dzięki działaniom anonimowych hakerów dostęp do wielu rosyjskich stron internetowych jest niemożliwy. Autorom cyberataków udało się także zagłuszyć program rosyjskiej telewizji publicznej przekazem z Ukrainy oraz ukraińskimi piosenkami.

W poniedziałek rano doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Wadym Denysenko przekazał, że ukraińskim hakerom z grupy Cyborgs-Spam of Ukraine udało się włamać na stronę internetową Kremla i upublicznić bazę danych telefonicznych urzędników.

Ukraina walczy z rosyjską inwazją


st

Zobacz także

Zobacz także