more_horiz
Wiadomości

"Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc Ukrainie". Johnson zapowiada bliską współpracę z V4

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2022 15:13
- Będziemy zarówno dyplomatycznie, politycznie, jak i gospodarczo współpracować ze sobą w obliczu rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, uzgadniając także wsparcie wojskowe, aby pomóc naszym przyjaciołom z Ukrainy - powiedział premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson na spotkaniu z przywódcami państw Grupy Wyszehradzkiej.
Boris Johnson zapowiada bliską współpracę z krajami V4 w obliczu rosyjskiej inwazji na Ukrainę
Boris Johnson zapowiada bliską współpracę z krajami V4 w obliczu rosyjskiej inwazji na Ukrainę Foto: Pool Getty Images Europe/Associated Press/East News

Johnson na wstępie rozmów z szefami rządów państw V4, w tym z premierem Mateuszem Morawieckim, podkreślił w kontekście rosyjskiej inwazji na Ukrainę, że doszło do ataku na kraj demokratyczny.

Johnson ostrzega przed "nową Jałtą"

- Rosja chce poszerzyć swoją strefę wpływów, chce stworzyć nową Jałtę (...). Wszyscy z całej siły krytykujemy to, co wydarzyło się, mianowicie tę barbarzyńską inwazję przeprowadzoną przez Władimira Putina - powiedział premier Wielkiej Brytanii.

- Będziemy zarówno dyplomatycznie, politycznie, jak i gospodarczo współpracować ze sobą w obliczu tego zagrożenia. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, też uzgadniając wsparcie wojskowe, aby pomóc naszym przyjaciołom z Ukrainy w tej godzinie desperacji i potrzeby - powiedział Johnson.

Pomoc dla krajów V4

Podkreślił, że szefowie rządów państw Grupy Wyszehradzkiej reprezentują kraje, które są de facto na pierwszej linii ogromnego kryzysu humanitarnego i napływu uchodźców.

- Wielka Brytania jest gotowa, aby pomóc wam w każdy możliwy sposób. Wiem, że jesteśmy zjednoczeni w naszych poglądach, jeżeli chodzi o tę katastrofę przeprowadzoną przez Władimira Putina (...). Musimy pomóc narodowi ukraińskiemu, aby Putin poległ - powiedział premier Wielkiej Brytanii.

Posłuchaj
00:58 11612284_1.mp3 Przywódcy krajów V4 rozmawiali z premierem Borisem Johnsonem o wojnie na Ukrainie. Relacja Karola Surówki (IAR)

Czytaj również:

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl

kp

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem