more_horiz
Wiadomości

"To głos europejskiej opinii publicznej". Fotyga o wezwaniu PE do wstrzymania Nord Stream 1

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2022 15:15
Europosłanka Anna Fotyga wyraziła zadowolenie z przyjęcia rezolucji wzywającej do wstrzymania nie tylko Nord Stream 2, ale też i Nord Stream 1. Po raz pierwszy taki apel pojawił się w rezolucji Parlamentu Europejskiego, choć polska deputowana wielokrotnie o to zabiegała.
Anna Fotyga przekazała, że tym razem udało się przeforsować apel o rezygnację z pierwszej odnogi Gazociągu Północnego.
Anna Fotyga przekazała, że tym razem udało się przeforsować apel o rezygnację z pierwszej odnogi Gazociągu Północnego.Foto: Shutterstock

- To jest nacisk Parlamentu ważny, bo jednak jest to głos europejskiej opinii publicznej. Co prawda Parlament zwykle był tą instytucją wyprzedzającą i byliśmy w stanie zdecydowany głos przekazywać pozostałym instytucjom i opinii publicznej, bo wezwania do wstrzymania Nord Stream 2 były od wielu już lat, bo chyba w ośmiu ważnych rezolucjach się pojawiły, ale Nord Stream 1 jednak nie był tak traktowany - powiedziała była minister spraw zagranicznych Anna Fotyga.

Dodała, że tym razem udało się przeforsować apel o rezygnację z pierwszej odnogi Gazociągu Północnego mimo prób wykreślenia go z tekstu rezolucji.

Czytaj także:

Posłuchaj
00:32 11675021_1.mp3 Anna Fotyga: jest to głos europejskiej opinii publicznej (IAR/Beata Płomecka)

jb

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem